Manşet Sosyal Medya

Instagram Snapchat’e özendi!

4 yıl önce Facebook’un bünyesine katılan Instagram’a yepyeni bir özellik geldi. ‘Hikayeler’ adı altında tanıtılan bu özellikle 24 saat süreli paylaşımlar yapılabiliyor. Instagram’ın bu yeni getirdiği özellik ile iyice Snapchat’e benzediği eleştirileri yapılıyor.

 Dünyanın en yaygın kullanılan fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram’a yeni bir özellik geldi. 4 yılı aşkın süre önce 1 milyar dolar karşılığında Facebook tarafından satın alınan Instagram, bünyesine yeni kattığı ‘Hikayeler’ özelliğiyle iyice Snapchat’e benzedi.

Şöyle ki, Instagram uygulamasını açtığımızda artık üst kısımda hikayeler kısmı yer alıyor. Takip ettiğiniz kişilerin paylaştığı gönderileri burada görebiliyorsunuz. Bu paylaşımları, diğer paylaşımlardan ayıran özellik ise 24 saat içinde kayboluyor olması.

Tıpkı Snapchat’te olduğu gibi gönderilerin üzerine yazı yazılabiliyor ve emoji eklenebiliyor. Ayrıca paylaşımlar sadece fotoğraf olarak değil video olarak da yapılabiliyor.

Diğer taraftan bir kişinin paylaşımını izlerken sağa kaydırdığımızda bir sonrakini görebiliyoruz. Kısacası Facebook, Snapchat’in bir kopyasını Instagram’a getirmiş diyebiliriz. Zira arada hemen hemen hiç fark yok.

kaynak: yenisafak.com

Whatsapp İletişim