Genel

Instagram’ın yeni güncellemesi

Uygulamalar arayüzü ve yeni güncellemelerle gelen özellikleri ve yenilikleriyle bizi şaşırtıyor. Instagram ise yakın zamanda güncelleme yaptı ve Instagram Stories/Instagram Hikayeleri’ni hayatımıza soktu.

Instagram da Snapchat gibi, gündelik anları paylaşabilieceğimiz ve 24 saat içinde kaybolacak yeni bir z alanı ortaya çıkardı. Böylece gün içinde anlık olarak yaptıklarımızı paylaşabilecek ve silmemize gerek kalmadan kendiliğinden yok olacak.

Uygulamanın yeni güncellemesinde çizim ve yazı ekleyerek paylaşımlar kişiselleştiriliyor.  Ayrıca paylaşımları kimin grebileceğini de yine Snapchat’te olduğu gibi ayarlayabiliyorsunuz.

Takip edilen kişilerin Instagram hikayeleri sayfanın üst kısmında görünüyor. Ayrıca son 24 saat içinde hikaye paylaşmış kişinin profiline girdiğinizde profil fotoğrafının çevresinde renkli bir halka bulunuyor. Böylece profil fotoğrafının üzerine tıklanarak da o kişinin Instagram hikayesi izlenebilir.

Fotoğrafın üzerine tıklayınca bir sonraki fotoğrafa geçiliyor. Normalde Instagram fotoğraflarında olduğu gibi beğenme ve yorum yapma ise mümkün değil.

Instagram hesabınız gizliyse, paylaştığınız hikayeleri sadece takipçileriniz görebilir. Ama takipçiniz de olsa bir kişinin hikayenizi görmesini istemiyorsanız bunu Ayarlar kısmından değiştirebilirsiniz.

Hikayenizi izlerken ekranı yukarı kaydırarak hikayenizi kimin izlediğinizi her bir gönderiniz için görebilirsiniz.

Snapchat varken Instagram’ın bu yeni güncellemesine gerek var mıydı? Yoksa Snapchat kullanımı bu yenilikle azalacak mı zaman içinde göreceğiz.

kaynak: milliyet.com.tr

Whatsapp İletişim