Teknoloji Haberleri

Intel, Kaby Lake ile GPU’suz Overwatch iddiasında

Intel’in beklenen Kaby Lake işlemcileri, ekstra bir ekran kartına ihtiyaç duymadan, 4K oyun oynamanızı mümkün kılacak kadar güçlü geliyor!

Intel, Kaby Lake ile GPU’suz Overwatch İddiasında: Intel’in beklenen Kaby Lake işlemcileri sonbahar aylarında cihazlarla beraber sunulmaya başlanacak. Kaby Lake, mevcut seri Skylake’le aynı işlem süreciyle üretilse de, performansı bir hayli yukarı taşıyacak.

CEO Brian Krzanich’in IDF sunumunda gözler önüne serilen Kaby Lake işlemcileriyle sunulan dahili grafik işlemciyle beraber, artık oyuncuların çoğunlukla ekstra ekran kartına ihtiyaç duymayacağı söyleniyor. Zira sunum sırasında oynanan Overwatch performansı bunu gösteriyor. Dahili grafik işlemcisiyle 4K video performansında oyun severlerin beklentisini karşılayacak olan Intel 7’inci nesil işlemciler, ayrıca USB-C 2. Nesil ve doğal HDCP 2.2 desteği getirecek.

Kaby Lake işlemcilerin sonbaharla beraber piyasaya sunulacağını tekrar edelim. Yani şu sıralar oyun için bir dizüstü bilgisayar satın almayı düşünüyorsanız, sonbaharı beklemenizde fayda var.

kaynak: chip.com.tr

Whatsapp İletişim