Teknoloji Haberleri

iOS 13 Jailbreak yayınlandı!

İOS dünyasının yıllardır tartıştığı Jailbreak, en güncel iOS sürümü için de yayınlandı. Yayınlanan araç sayesinde iOS 13 Jailbreak mümkün hale geliyor.

Dünya çapında ses getiren checkm8 açığını kullanarak hazırlanan Jailbreak aracı sayesinde iPhone 5S‘ten iPhone X modeline kadar olan tüm iPhone modelleri Jailbreak’lenebiliyor.

iOS 13 Jailbreak nasıl yapılır?

checkm8 açığı sayesinde Apple A12 işlemcisine sahip olan modellere kadar olan modellerin hepsini, iOS versiyonu farketmeksizin Jailbreak’lemek mümkün hale geliyor.

Fakat cihazınızı her kapatıp açtığınızda bu işlemi tekrarlamanız gerekiyor.

Uzun süredir beklenen araç geçtiğimiz saatlerde yayınlandı. Beta olarak yayınlanan araç şu an için sadece macOS işletim sisteminde çalışabiliyor.

Aracın Windows ve Linux versiyonları için ise herhangi bir tarih bulunmuyor.

checkra.in sitesinden indirilebilen aracın kullanımı ise oldukça basit. Aracı indirdikten sonra çalıştırıp, işletim sistemi üzerindeki güvenilirlik ayarlarını yapmanız gerekiyor.

Cihazı bilgisayara bağladıktan sonra Start butonuna basarak cihazınızı otomatik olarak Geri Yükleme Modu’na geçirebilirsiniz. Bu moddan sonra ise cihazınızı, ekrandaki görüntülü ve yazılı tuş talimatları aracılığı ile DFU moda sokmanız gerekmekte.

DFU moduna girildiği anda program otomatik olarak tüm işlemleri tamamlayarak Jailbreak işlemini neredeyse bitirmiş oluyor. Bu işlemin ardından tek yapmanız gereken, iOS cihazınızdaki checkra1n uygulamasına tıklayarak Cydia kurulumunu yapmak.

Bu araç iOS 12.4.1 yüklü iPhone 5S modelini de destekliyor.

Kaynak : ShiftDelete

Whatsapp İletişim