Teknoloji Haberleri

iPad’de WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

iPad veya iPod ile WhatsApp kullanmak mümkün! Basit birkaç işlemle iPad veya iPod’unuz ile WhatsApp Web’e ulaşabilir ve arkadaşlarınızla konuşabilirsiniz.

0iPad'de WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?Geçtiğimiz yıl içerisinde kullanıcılara sunulan WhatsApp Web, telefonunuz yanınızda olmadığında veya arkadaşlarınızla telefon yerine PC üzerinden klavye kullanarak yazışmak için son derece kullanışlı bir servis.

Bir kerelik ayarlamadan sonra her tarayıcıda ve işletim sisteminde çalışan WhatsApp Web‘i iPad veya iPod Touch‘ta kullanmak da mümkün. Ancak bunun için dikkat etmeniz gereken birkaç ufak detay var.

iPad veya iPod’da WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

İlk olarak iPad veya iPod‘unuz ile Safari tarayıcısını açın ve web.whatsapp.com adresini ziyaret edin. Safari sizi whatspp.com’a yönlendirecektir. Daha sonra adres çubuğunun yanındaki yenileme butonuna “Masaüstü Sürüme Git” ekranını görene kadar basılı tutun.

16-02/18/ipad-veya-ipodda-whatsapp-web-kullanma-1455798672.jpg

Masaüstü sürümüne git dediktens onra karşınıza QR kodun görüldüğüWhatsApp Web sayfası çıkacak. Bu kodu okutmak için iPhone için Ayarlar > WhatsApp Web, Android için Menu > WhatsApp Web yönlendirmelerini izlemeniz gerekiyor.

QRkodu okuttuktan sonra WhatsAppWeb, iPad veya iPod’da kullanıma hazır hâle geliyor. Bu noktada iOS’teWhatsAppWeb kullanmanın gelen mesajlarla ilgili bildirim alamama ve sesli mesaj özelliğini kullanamama gibi bazı dezavantajlarının olduğunu hatırlatalım.

 

 

kaynak:shiftdelete

Whatsapp İletişim