Genel Teknoloji Haberleri

İphone 8 Ne Kadara Satılacak?

iPhone 8’in fiyatı ne kadar olacak? Birçok analist Apple’ın bu yıla özel premium bir iPhone modeli hazırladığı görüşünde birleşiyor.

Yeni isminin iphone 8 veya İphone X olması beklenen telefonun pek çok yeni özelliğe sahip olmasından dolayı 1000 doların üzerinde bir fiyat etiketi ile satışa sunulacağı düşünülüyor.Fakat Steven Milunovich tarafından yayınlanan bir rapora göre, yeni iPhone’un fiyatının 1000 dolardan daha düşük olacağı iddia ediliyor.

OLED ekran ve 3D sensörler gibi pek çok yeni özellikten dolayı yaklaşmakta olan iPhone 8(veya İphone X)’in 1000 dolardan yüksek fiyatla satışa çıkacağı bir çok analizci tarafından iddia edilmişti. UBS analisti Steven Milunovich, bu iddialara itiraz etmesiyle gündeme geldi.

İphone 8 Çok Pahalı Olmayacak!

Steven Milunovich’e göre, iPhone 8, mevcut iPhone serisine kıyasla biraz pahalı olacak. Fakat fiyat farkı çok fazla olmayacak.

İphone 8 Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Hürriyette yer alan habere göre Milunovich, 64GB hafızaya sahip iPhone 8’in fabrika maliyetinin eşdeğer iPhone 7s Plus modelinden (muhtemelen 32GB varyantı ile ) 70-90 dolar arasında daha fazla olacağını iddia ediyor.

Dolayısıyla Milunovich, cihazın satış ücretinin 850 ila 900 dolar arasında olacağını düşünüyor.

Şu anda 32GB iPhone 7 Plus 769 dolara satılıyor. Bu nedenle 64 GB olan yeni modelin 850 dolar veya 900 dolarlık bir taban fiyata sahip olması bir çok tüketiciyi zorlamayacak.
Milunovich, Apple müşterilerinin farklı olduklarını düşündükleri ürünler için daha fazla ödemekten kaçınmadıklarını belirtiyor.

 

Kaynak: sabah

Whatsapp İletişim