Genel Teknoloji Haberleri

İphone’larda Siri Sizi Sesinizden Tanıyacak!

Ortaya çıkan yeni bir patente göre iphone ‘ların sesli asistanı Siri, sizi sesinizden tanıyacak ve yabancıların komutuna yanıt vermeyecek.

Apple’ın en popüler ürünü iphone gibi akıllı cihaz dünyasının dev şirketleri telefonlarında özel güvenlik yöntemlerini arttırmak için adeta birbirleriyle yarışa girmiş durumda.Bu alandaki en güçlü hamle ise Samsung’un aslında geçtiğimiz yıl bir takım olumsuzluklar yaşadığı  Note 7 modelindeki üst düzey iris tarayıcıyla birlikte gelmişti.

Şimdi ise Apple, ses tanıma teknolojilerine bir yenisini daha ekleyerek güvenlik önlemlerine yeni bir boyut getiriyor.

Siri’nin ses tanıma olayının iphone 7 ‘ye ne zaman geleceği bilinmiyor.

Siri Artık Kullanıcıları Sesinden Tanıyacak!

Ortaya çıkan bilgilere göre Apple’ın aldığı yeni bir patent, telefonların akıllı asistanı Siri’nin artık kullanıcılarını sesinden tanıyacağını gösteriyor.

Aslında Google’ın ‘OK Google’ servisinde de ses tanıma özelliği bulunuyordu fakat bu özelliğin tam olarak güvenli olduğu söylenemezdi ve bazen farklı sesleri de sizin sesiniz gibi algıladığı görülüyordu. Görünüşe göre Apple, son aldığı patent sayesinde bu durumu da ortadan kaldırmak istiyor.

Sadece patenti alındı, ne zaman çıkacağı bilinmiyor

Tabii Apple’ın bu yeni patenti her ne kadar kulağa hoş gelse de genelde şirketlerin aldığı patentlerin uzun sürenin sonunda hayatımıza girdiğini veya iptal edilerek karşımıza çıkmadığını biliyoruz. Önümüzdeki aylarda Siri’nin gelişimini hep birlikte inceleyeceğiz.

Teknoloji dünyasından güncel olarak haberinizin olmasını istiyorsanız bizi takip etmeye devam edin.

 

Kaynak: webtekno

Whatsapp İletişim