Genel Teknoloji Haberleri

iPhone 8’in işlemcisi hakkında bilgiler geldi!

Apple iPhone 8 işlemcisi 7nm süreci ile mi üretilecek? TMSC 7nm sürecindeki Apple işlemcilerin üretimine ne zaman başlıyor?

Apple’ın iPhone 8 akıllı telefonu hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor. MyDrivers sitesi, tedarik zinciri kaynaklarından aldığı bilgilere dayalı yayınladığı raporda, Apple’ın işlemcisini üreten TMSC’nin ciddi olarak 2017’nin dördüncü çeyreği ve 2018’in birinci çeyreği arasında 7 nanometrelik işlemci üretimine başlayacağını iddia etti.

Apple iPhone 8  işlemcisi 7nm süreci ile mi üretilecek?

Bu zaman Apple’ın 2018 model iPhone modelinde 7nm sürecinde üretilen işlemcileri kullanması için yeterli görünüyor. TMSC, Apple’ın 7nm işlemcilerinin tek üreticisi olacağı iddia ediliyor. Raporda ayrıca, Apple’ın 2017yılında üreteceği A11 işlemcilerinin de 7nm süreci ile üretilebileceği iddia edildi ancak, bu pek mümkün görülmüyor. Çünkü yıllardır Apple, yılın üçüncü çeyreği olan eylül ayında yeni iPhone modellerini duyuruyor ve küresel talebi karşılamak için tam ölçekli üretim gerekiyor.

Muhtemelen Apple A11’de TMSC’nin 10nm süreci kullanılacaktır. iPhone 7’deki A10 işlemci, 16nm süreci ile üretildi ve daha hızlı işlemci teknolojisini daha küçük bir alana sıkıştırmak için, küçülen kalıp boyutunun, iPhone’ları eşzamanlı olarak daha fazla enerji tasarruflu hale getirirken, tüketimi de kontrol altında tutması gerekiyor.

Kaynak:http://www.teknolojioku.com/

Whatsapp İletişim