Genel Teknoloji Haberleri

İŞKUR,YouTuber Yetiştirecek!

işkur youtuber

İŞKUR yardımı ile gençlere YouTuber olmanın incelikleri öğretilecek. Kısacası nasıl YouTuber olunur? sorusunun cevabını devlet kendisi öğretecek!

Türkiye İş Kurumu, önemli bir projeye hazırlanıyor. Türkiye İş Kurumu, yapmış olduğu açıklama ile beraber, Google ile işbirliği yaparak YouTuber eğitimlerine başlayacaklarını kamuoyuna duyurdu.

İŞKUR, Google ile iş birliği yapacak!

Son zamanlarda gençlerin para kazanmak için önemli kapılarından biri olan YouTube, her geçen gün büyüme devam ediyor.

Her geçen gün gelişen bu sektör için gençlere yol göstermek için Google ile işbirliği yapacak olan İŞKUR, YouTube r yetiştirmek için eğitimlere başladı.

Şöyle bir baktığımız da  Türkiye’de bu işi yapan gençlerin kurduğu ve takipçi sayısı 2 milyona ulaşan, görüntüleme oranı yüksek YouTube kanallarının aylık kazanç 10-30 bin lirayı arasında olduğunu görmekteyiz.

işkur youtuber

İşkur, You-Tuber yetiştirmek için çalışmalara başladı.

Nasıl YouTuber Olunur?

Türkiye İş Kurumu “Türkiye İçin Dijital Dönüşüm Hareketi” kapsamında girişimci gençlerimize yardım eli uzatacak. Böylelikle gençlerin dijital becerilerini ortaya çıkartmalarında yardımcı olacak olan İŞKUR, önemli bir projeye ev sahipliği yapacak.

İŞKUR Genel Müdürü İsmet Köksal liderliğinde Google Türkiye Ofisi’yle yapılan toplantıda dönüşüm hareketine ilişkin planlama yapıldı. İlk etapta Bursa, Kayseri, Van, Gaziantep, Samsun ve Antalya’da başlayan eğitimlerle gençlere yeni iş olanaklarının yaratılması hedefleniyor.

Google tarafından üniversitedeki gençlere, irtibat noktaları aracılığıyla, girişimcilik eğitim programından yararlanan gençlere “dijital girişimcilik“, “Nasıl YouTuber olunur?” eğitimleri veriliyor. Ayrıca İstanbul, İzmir, Kocaeli, Bursa’da da girişimcilik eğitim programından yararlanan gençlere de dijital girişimcilik konusunda eğitim veriliyor.

 

Kaynak: shiftdelete

Whatsapp İletişim