Adana Dijital Pazarlama Adana Dijital Pazarlama Eğitimi Eğitimler Manşet

İyi Bir Logo Nasıl Olmalı

1) İyi bir logo nasıl olmalı? Nasıl başlanmalı? 
Logo tasarlamadan, çizmeden önce logonun ne olduğunu iyice kavramaya çalışın. Logo neyi temsil eder? Ne amaçlar?

images

Logo sadece işaretten ibaret bir sembol değildir. Şirketin kurumsal markasını font, şekil, renk ve resimlerle yansıtmaya çalışmaktır.

2) Kuralları bilin

Bir logo, mutlaka tanımlanabilir olmalı. 
Bir logo, mutlaka akılda kalmalı
Bir logo, mutlaka renkler olmadan da efektif olmalı.
 Bir logo, mutlaka uygun özelliklerde olmalı

concept-detailed-sketch-900

3) Diğerlerinin hatalarını öğrenin

Elinizden geldiğince diğer başarılı olan logoları inceleyin, neden bu kadar başarılı olduklarını araştırmaya çalışın neleri doğru yaptıklarını gözlemleyin ve bu size bir fikir, ilham versin ama fikri de olduğu gibi çalmayın. Bakış açınızı olabildiğince geniş tutmaya çalışın.

clipartÖrnek olarak Nike Swoosh logosunu ele alalım. Logo 1971 yılında Carolyn Davidson tarafından sadece 35$ a çizildi. Hala çok güçlü, akılda kalan ve konumlandırılabilir bir logo. Son derece basit, sade ve ünlü yunan zafer tanrısının sembolünü tasvir ediyor.

Nike

Spor dünyası için son derece popüler bir logo. Nike Swoosh logosu birkaç harika logodan birisi. Diğer ünlü markaları düşünün ve onların logolarına göz atın.

4) Tasarım Süreci

İşte insanların yaratıcılıklarını ortaya çıkaran, iyi ve kötüyü ayırt eden uzun tasarlama süreci. Eğer bu işe gönül verdiyseniz bıkmadan, usanmadan sabırla çizin. İnternet üzerinde araştırın, arkadaşlarınızla beyin fırtınası yapın. Onlardan yardım isteyin fikir ve görüşlerini mutlaka önemseyin. Karamsarlığa düşmeden diğer güzel logo tasarımlarına bakarak ilham almaya çalışın.

Process-2

5.Yazılım öğrenin

İşin püf noktası aslında bu. Eğer yaratıcı bir şeyler buldunuz sıra programlar ile bunu olgunlaştırmaya geldi. İnternet dünyasını iyice araştırın. Programlar hakkında detaylı bilgiler öğrenin. Bu logonuza profesyonel bir açı sağlayacaktır

AdobeIllustratorLogoDesign

Whatsapp İletişim