Genel Teknoloji Haberleri

Lenovo’dan Intel İşlemcili Akıllı Ayakkabı

Teknolojinin dev firmalarından olan Lenovo, Intel’in işlemcisinden güç alan bir akıllı ayakkabı konsepti geliştirdiğini geçtiğimiz gün düzenlenen Tech World 2016 etkinliğinde gösterdi.

Dünyanın önde gelen teknoloji devlerinden olan Lenovo, geçtiğimiz günlerde düzenlenen Tech World 2016 etkinliğinde yeni akıllı telefonlarını görücüye çıkardı. Akıllı telefonlarla yetinmeyen Lenovo, giyilebilir teknoloji alanında yaptığı çalışmaları da bu etkinlikte tanıttı. Lenovo’nun etkinlik sırasında tanttığı en ilgi çekici ürün akıllı ayakkabı oldu. Intel’ın işlemcisinden güç alan ayakkabıfitness takibi yapabiliyor ve buna ek olarak da oyun konsolu olarak da kullanılabiliyor. Lenovo ayakkabının çalışan ilk prototipini de Intel’in CEO’su Brian Krzanich’e hediye etti.

Lenovo akıllı ayakkabı geliştirdi.

Akıllı nesneler kervanına ayakkabıları da dahil eden Lenovo bu ayakkabı ile fitnessa odaklanmış durumda. 3D yazıcılarla yapılan yeni ayakkabı gidilen mesafeyi ölçebiliyor ve aynı zamanda oyun konsolu olarak da kullanılabiliyor. Kablosuz şarj özelliğine de sahip olan ayakkabı, kenar kısmında yer alan LED şeritlerle hedefe varma ve batarya durumu gibi konularda kullanıcıları uyarıyor. Intel’in giyilebilir teknolojiler için geliştirdiği Curie modülünü de kullanan ayakkabı bu sayede oyun konsolu olarak da kullanılabilecek.

Öte yandan ayakkabının ne zaman piyasaya sürüleceği ve kaç para olacağı konusunda net bir bilgi bulunmuyor.

Kaynak:tamindir.com

Whatsapp İletişim