Adana Dijital Pazarlama Adana Sosyal Medya Dijital Pazarlama Genel Teknoloji Haberleri

Microsoft Emotion İle Telefonunuz Ruh Halinizi Anlayacak!

Günümüz teknolojisi artık yapay zeka geliştirmelerine yoğunlaş durumda. Microsoft Emotion APIs ile artık telefonunuz ruh halinizi anlayacak ve sizinle sohbet edebilecek.

Kişiye özel yardımcı olabilen bir uygulama nasıl olur sizce. Üzgün olduğunuz zaman sizi anlayabilecek ve yardımcı olabilecek bir cihaz. Kim istemez ki. Microsoft’ta bizim gibi düşünerek kişisel uygulamaların geliştirileceğini düşündü ve yeni bir projeye daha imza attı.

Günümüzde bir çok firmanın yapay zeka üzerinde çalışmalar yaptığını biliniyor. Daha önce farklı firmalar tarafından farklı dallarda yapay zeka çalışmaları yapıldığı bilinse de bu yöne Microsoft tarafından büyük bir adım daha atıldı.

Emotion APIs projesinin adı Project Oxford

Görüntü analizi yaparak karşısındaki kişinin duygularını yorumlayabilen bir çalışma yapıldı. Bu çalışmanın adı Project Oxford. Yani telefon karşısındaki kişinin duygularını tahmin edebiliyor. Microsoft’un yaptığı bu çalışma uygulamaları daha yüksek bir adıma taşıyacak gibi görünüyor.

microsoft_research_artificial_intelligence_thumb800

Program işleyişi gelen görüntünün analizi ile oluyor. Çalışma da yapay zekanın şuan ki haliyle öfke, aşağılanma, iğrenme, korku, mutluluk, üzüntü ve şaşkınlık duygularını anlayabildiği ayrıca her kültürde mimik hareketlerini kolayca anlayabildiği söyleniyor.

Emotion APIs geliştiricilere açık!

Microsoft projeyi geliştiriciler için buraya tıklayarak Emotion APIs’e ulaşabilirsiniz.

Kaynak: shiftdelete.net

Whatsapp İletişim