Adana Dijital Pazarlama Eğitimi Adana Sosyal Medya Sosyal Medya Teknoloji Haberleri

Facebook Work Chat Uygulaması Çıktı!

Facebook, şirketler arasındaki mesajlaşmayı güçlendirmek için yeni uygulama yayınladı. Work Chat adlı sohbet uygulaması Android cihazlarda kullanılabiliyor.

Facebook bu yılın başlarında sunduğu Facebook at Work adlı servisiyle şirketlere özel kendi sayfalarını açma imkanı sunmuş ve sadece çalışanlarının kullanabileceği bir platform hazırlamıştı. Arayüz olarak Facebook gibi olan Work, çalışma sistemiyle birlikte kolay kullanım sunduğundan firma e-posta ile haberleşme yerini almayı bile hedeflemişti.

Bugün ise Facebook, Facebook at Work işbirliği ile çalışan şirketler için ayrı olarak Work Chat isimli bir sohbet uygulaması sundu.

facebook-work-chat

Facebook Work Chat ile sohbet

Slack ve benzeri rakiplerine kıyaslandığında görünüşü daha çok Facebook’un Messenger uygulamasına benzeyen Work Chat ile kullanıcılar özel görüşme yapabilecek ya da gruplara dahil olup fotoğraf ve video paylaşımı, hatta sesli görüşmeler yapabilecek.

Elbette uygulamayı kullanabilmek için Facebook at Work hesabınızın olması gerekiyor. Bu da çalıştığınız firmanın servise üyeliğinin olması gerektiği anlamına geliyor. Başlangıç olarak standart bir hizmet sunan uygulama eğer rakipleri Slack, Yammer veya HipChat’ten kullanıcıları kendisine çekmek istiyorsa, daha fazla çabalamalı gibi gözüküyor.

Work Chat’in iOS’e ne zaman geleceğiyle ilgili henüz bir bilgi yok. Work Chat Android sürümü için Google Play sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kaynak: shiftdelete.net

Whatsapp İletişim