Teknoloji Haberleri

Microsoft Satışta Xbox One İle PlayStation 4’ü Geçti

Oyun konsolu sektörünün 2 rakibi Xbox One ve PlayStation 4 arasında Temmuz ayındaki şartlar değişti.

Microsoft tarafından piyasaya sunulan Xbox One Sony tarafından piyasaya sunulan PlayStation 4 ile rekabet içerisinde olurken iki marka yeni modelleri ile birlikte piyasada çok daha yüksek satış rakamlarını hedefliyor. Temmuz ayı ile ilgili yapılan değerlendirmelerde ise Xbox One konsolunun daha yüksek satış rakamına ulaştığı belirtildi.

2006 Temmuz ayı içerisinde yapılan satış raporlarında özellikle Xbox One adı verilen konsolun fiyatında indirime gidilmesine daha fazla kullanıcı tarafından cihazın satın alınmasının sağladığı belirtilirken konsolun satış fiyatı 250 dolara kadar düşürülmüştü. Şu anki Türkiye’deki satış fiyatı 1200 Türk Lirası olan Xbox One son bir yıl içerisinde kullanıcılar tarafından 1.5 milyar saat boyunca oynanmış durumda.

Fiyat İndi, Talep Arttı!

Xbox One oyun konsolu ile Temmuz ayı içerisinde Sony’ye karşı önemli bir avantaj elde eden Microsoft, üstelik yeni oyun konsolunu da pazara sunulmuş durumda. Xbox One S adı verilen oyun konsolunun tanıtımını gerçekleştirilen ve bu oyun konsolunu piyasaya sunan Microsoft yeni oyun konsolu için de beklentilerini arttırmış durumda. Bu bakımdan önümüzdeki aylarda Microsoft’un Sony’e karşı daha üstün olabilmesi de mümkün görünüyor. Fakat bu konuda unutulmaması gereken en önemli detaylardan bir tanesi PlayStation için yeni bir cihazın tanıtılacak olması. Bu bakımdan Sony’nin tanıtımı sonrasında piyasadaki şartlar yeniden değişebilir.

kaynak: veteknoloji.net

Whatsapp İletişim