Adana Sosyal Medya Genel Sosyal Medya Teknoloji Haberleri

Mutlaka bilmeniz gereken 6 farklı Twitter Kartı

Twitter kartı, henüz kullanmamış olanlar için kısaca açıklayarak başlayalım; bu kartlar tweet’te paylaşılan linkin ait olduğu ana sayfaya ait özet, sayfanın görseli ve hatta içeriğini hazırlayan kişinin Twitter hesabı gibi bilgileri sunabiliyor. Tweet içinden resim ve videoyu görebilmeyi sağlayan bu servis; kategorilere ayrılarak, farklı seçenekler de sunuyor.

Özellikle dijital pazarlama ve firmalarının tanıtımını yapmak isteyen küçük işletme sahipleri için Twitter kart bilgilerine sahip olmak son derece önemli. Gelin Twitter’ın bu faydalı uygulamasına yakından bakalım…

Twitter kart, ne tür bilgiler verir?

Twitter kart, tweet vasıtasıyla paylaşılan linkin içeriğinde geçen bilgilere ilişkin kısa bir bölümün ve görsellerin, takipçileriniz tarafından görülmesini sağlar.  Bu kartlar ayrıca, takipçi ve ziyaretçi sayınızın artmasına, girdiğiniz içeriğin 140 karakter sınırlamasına karşın daha fazla bilgi içermesine vesile olur.

Peki kaç tür Twitter kart var ve bu kart türlerinin özellikleri neler?

  1. Summary card (özet kart)

Summary card, özellikle bloglar için uygun bir kart tipi. Çünkü içeriğe baktığımız zaman, link hakkında bir açıklama, görsel, link ve Twitter hesabına yönlendirme gibi gerekli tüm bilgilerin gerçek bir özetini sunuyor.

summary-1

  1. Summary Card with Large Image (Geniş fotoğraflı özet kartı)

Summary Card with Large Image‘in standart özet kartına göre daha büyük ve kaliteli görsel kullanımına yönelik bir kart tipi olduğunu söyleyebiliriz.

summary-2

  1. Product card (ürün kart)

Product card‘ın e-ticaretle uğraşanlar için en etkili kart tipi olduğu bir gerçek. Tweet içeriğinde 200 kelimeye kadar açıklama metni, görsel ve ürün için fiyat, ürün özellikleri gibi bilgilerin yer aldığı yönlendirme kısmı bulunur.

  1. App card (uygulama kart)

Mobil kullanımlar için takipçileri uygulamaya yönlendirmek adına kullanılabilecek kart tipi olan app card, mobil kullanımlarda görüntülemede yaşanan sorunları ortadan kaldırır. Gerekli uygulamaya sahip olmayan mobil kullanıcıları için bu kart sayesinde, uygulamanın bulunduğu App Store sayfasına yönlendirebilirsiniz.

  1. Player card

Müzik, multimedya veya video içeriklerine hizmet eden bir sektörde çalışıyorsanız, player kartı kullanarak Twitter sayfanızı kapatmak zorunda kalmadan, tweet’inizde yer alan YouTube, SoundCloud, Vine gibi platformlarda yüklü belgeyi çalıştırabilirsiniz.

  1. Photo card (fotoğraf kartı)

Fotoğraf ağırlıklı çalışan sektörler için, photo card, görseli büyütüp, ortalayarak fotoğraf linkini de içeren bir tweet oluşturmanızı sağlıyor.

Kaynak: sosyalmedya.co

Whatsapp İletişim