Sosyal Medya

Twitter Artık Sosyal Medya Değil!

Twitter yeni yapılanmasını açıkladı. Twitter artık sosyal ağ kategorisinde boy göstermiyor. Peki, Twitter’ın yeni planı ne? Detaylar haberimizde.

Twitter Artık Sosyal Medya Değil!

Sosyal ağ denilince akıllara ilk Facebook daha sonra Twitter’ın geldiği herkes tarafından kabul edilen bir şey. Facebook’un statüsüne sahip olmak için yenilikler sunan Twitter, ne yaptıysa amacına ulaşamadı.

Facebook’a göre daha kısıtlı özellikler sunan ve 3. parti uygulamalar ile entegrasyon yapıldığında bulutunda kayıt dosyalarını saklayamayan Twitter, sürpriz bir şekilde sosyal ağ kategorisinden çekildiğini açıkladı.

2016 yılının 3. çeyrek sonuçlarına bakıldığında Twitter’da işlerin yolunda gitmediği açıkça görünüyordu. Twitter yönetimi bu gidişatı düzeltmek için yeni bir politika izlemeye hazırlanıyor.

Twitter’dan al haberi

Twitter’ın iOS’teki uygulaması “sosyal” kategorisinden dün kaldırıldı. Twitter’ın yeni kategorisi ise “Haberler” olarak belirlendi.

Aslında böyle bir hamlenin yapılacağının sinyalleri TwitterMomentsözelliği ile verilmişti. Twitter Moments’te dünyadaki gelişmeleri tek bir sekme üzerinden takip edebiliyordunuz. Henüz ülkemizde kullanıma sunulmayan Twitter Moments’in, Twitter’ın bu ani karar değişikliğinden dolayı yakında aktif olarak kullanılacağını düşünüyoruz.

Ülkemizde ve dünyada yaşanan son olaylarda Twitter haber konusunda büyük rol oynadı. Ancak balon haber olarak tabir edebileceğimiz toplumu kargaşaya sürükleyecek bir takım haberler hala Twitter’da yer alıyor. Eğer Twitter haberlere odaklanmak istiyorsa yalan haberlerin önüne geçmek için yeni bir sistem kurması gerekiyor.

 

kaynak:shiftdelete

Whatsapp İletişim