Genel

Oppo kayıpsız 10x zoom üzerinde çalışıyor!

Resmi olarak ülkemize giriş yapan Oppo, devrimsel bir yenilikle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Oppo kayıpsız 10xzoom teknolojisi ile yeni bir deneyim sunmayı vaat ediyor. Geçtiğimiz yıl tanıtılan periskopik kamera tasarımını ileriye taşıyan Oppo bakalım bunu nasıl yapıyor?

Oppo kayıpsız 10x zoom teknolojisi nasıl çalışacak?

Türkiye pazarına yeni giriş yapan Çinli Oppo, son yıllarda adından sıkça bahsettirir oldu. Özellikle Find X modeliyle ülkemizde bilinirliği artan marka, otomatik olarak açılıp kapanan kamera mekanizmasıyla son derece iddialı bir model olarak akıllı telefon pazarındaki yerini aldı.

Akıllı telefon üreticilerinin birbirleriyle girdikleri bu tatlı rekabetin son ürünü ise 10 kata kadar kayıpsız yakınlaştırma sunan kamera olacak gibi gözüküyor. Çinli üreticinin geçtiğimiz yıl MWC 2018 kapsamında tanıttığı “5x Precision Optical Zoom” teknolojisi, ortaya çıkan bilgilere göre çok daha geliştirilmiş haliyle geliyor.

Ar-Ge için ciddi yatırımları bulunan markanın geçtiğimiz yıl duyurduğu bu sistem fotoğraflarda, kayıpsız bir şekilde tam 10 kat yakınlaştırma yapabilecek. Periskop şeklinde çalışan bu sistemde çift kamera kurulumu tercih ediliyor. Ana kamera standart bir şekilde çalışırken ikinci kamera içinse 90 derecelik dik bir açıyla sistemin içerisindeki yerini alıyor.

Işığı bir prizma ile sensöre ileten bu sistem sayesinde markanın iddia ettiğine göre kayıpsız 10x zoom gerçekleştiriliyor. MWC 2019 veya CES 2019kapsamında duyurulması beklenen bu özelliğin bu defa bir proje olarak kalacağı düşünülmüyor. Ortaya çıkan iddialara göre Oppo yeni amiral gemi modelleri F19ve F19 Pro’da yeni kamera sistemini kullanacak.

kaynak: shiftdelete.net

Whatsapp İletişim