Teknoloji Haberleri

PlayStation 4 Neo Çıkış Tarihi Sızdı!

Sony’nin 4K destekli yeni oyun konsolu PlayStation 4 Neo bu kez Amazon’da listelendi. Peki, listeye göre PlayStation 4 Neo çıkış tarihi ne zaman olacak?

Yeni nesil konsolların “yeni” unvanını çok çabuk kaybetmesi firmaları harekete geçirdi. Geçtiğimiz aylarda düzenlenen E3 konferansında Microsoft 4K oyun destekli Xbox Scorpio modelini üstü kapalı bir şekilde duyurmuştu. Sony cephesinin ise PlayStation 4 Neo ile karşılık vereceği uzun bir süredir konuşuluyordu.

PS4 Neo Ekim’de bizlerle olabilir

PlayStation 4 Neo’nun özelliklerinin sızmasından sonra bugün de satışa sunulacağı tarih ortaya çıktı. Online alışveriş sitesi Amazon’da görüntülenen PlayStation 4 ön sipariş ilanında 13 Ekim 2016 tarihi işaret ediliyor. Ancak ilan isminin sadece PlayStation 4 olması kafaları karıştırıyor.

İlanın bundle ve special edition tarzında farklı bir PS4 modeline ait olma ihtimali de bulunuyor. Ancak söylentiler Sony’nin Microsoft’tan önce davranarak PS4 Neo‘yu pazara sürmesi ve konsol savaşlarında bu sayede bir adım önde olması bekleniyor.

PlayStation 4 Neo modelinin 4K oyun desteklemesine kesin gözüyle bakılıyor. Ancak 4K/60FPS için konsolların yine yetersiz kalabileceği söyleniyor. Her ne kadar PS4 Neo ile GPU ve CPU tarafında iyileştirilme yapılsa da Anti Aliasing gibi opsiyonlardan feragat edilecektir.

kaynak: shiftdelete.net

Whatsapp İletişim