Oyun

Pokemon GO’da Hızlı Level Atlama Rehberi

Resmi marketler dışında APK yöntemi ile beraber milyonlarca indirilen Pokemon GO’da, hızlı bir şekilde nasıl level atlanacağını bu haberimizde detaylıca anlatıyoruz.

27.07.2016 / 15:30Pokemon GO'da Hızlı Level Atlama Rehberi

Pokemon GO çıkışıyla beraber tüm dünyada büyük sükse yaratmayı başardı. Resmi olarak ülkemizde çıkış yapmamasına rağmen APK yöntemiyle birlikte oyun severler tarafından telefonlarına yüklendi.

Fakat sosyal medyada öylesine büyük bir etki yarattı ki, sadece oyun severler değil, büyük küçük çoğu insan tarafından da merak edilerek indirildi.

16-07/27/maxresdefault-4.jpg

Son zamanlarda Pokemon GO çılgınlığı biraz azalmaya başlasa da, insanlar hala istikrarlı bir şekilde oyunu oynamaya devam ediyor. Bizde bu rehberimiz de nasıl hızlı bir şekilde level atlanır ve püf noktaları nelerdir bunlardan bahsedeceğiz.

Hızlı bir şekilde nasıl level atlarız ?

Pokemon GO‘da hızlı bir şekilde level atlamak için aslında yapılması gerekenler basit. Yeni eşyaların kilitlerini açmalı, etrafta bulunan GYM‘leri keşif etmeli, yakaladığımız Pokemon’ların Combat Power’larını yaniCP‘lerini geliştirmeli ve daha fazlasını yapmalıyız..

Hızlı bir şekilde level atlamak tabii ki XP olarak adlandırılan puan sayesinde oluyor keza bu puanın kazanılması içinde yine yapılması gerekenler şöyle; elbette Pokemon yakalamaktan başlıyoruz sonrasında ise onları geliştirmek, PokeStop‘lara gitmek ve kapışmalara katılmak…

Bunları zaten yapıyoruz, püf noktalarına gel dediğinizi duyuyorum. Hadi başlayalım!

PokeStop’lara hücum!

16-07/27/poke1.png

Öncelikle oyunu oynadığınız yerleri genelde yoğun PokeStop‘larının olduğu bölgelerden seçin. Tek seferde yapacağınız PokeStop ziyaretinden 50 XPkazandığımızı düşündüğümüzde, bol PokeStop‘lu bir bölge işimizi hayli kolaylaştıracaktır. O nedenle bizce en az 5 PokeStop barındıran bölgelerde takılmakta fayda var.

Bulduğunuz hiçbir Pokemon’u kaçırmayın!

16-07/27/poke2.png

Pokemon yakalama konusunda bazı arkadaşların artık aynı Pokemon‘u yakalamaktan sıkıldığını görüyorum. Öyle ki iki metre ilerisinde bir Zubatbelirse, kalkıp yakalamak dahi istemiyor. Çünkü zaten elinde bir sürü Zubatvar! Ama fazla Zubat göz çıkartmaz arkadaşlar.

Ne kadar çok Pokemon yakalarsanız o kadar iyi. Çünkü aynı Pokemon‘dan elimizde fazlaca bulunduğunda transfer ile Profesör’e göndererek şekerkazanabilirsiniz.

Böylece fazladan kazanacağımız XP‘lerle beraber level atlama şansımızda artıyor. Yine örneğin elimizde Zubat varsa bunları evrimleştirerek daha fazla XP kazanmak mümkün oluyor.

Yumurtaları hapsedin ve yürüdükçe kırılmasını sağlayın!

16-07/27/poke3.png

PokeStop‘lara yaptığımız ziyaretler sonrası yumurta kazanıyoruz. Bu yumurtaları kapsüllere koyduktan sonra üzerinde yazan kilometre mesafesine göre yürüyerek çatlamalarını ve kırılmalarını sağlayarak içlerinden çıkan Pokemon‘ları alarak XP kasabilirsiniz.

Unutmadan söyleyelim mesafe uzadıkça, yumurtadan çıkacak Pokemon‘un da seviyesi yüksek olma şansı artıyor.

Oyun bize her 5 level‘de bir, Şanslı Yumurta (Lucky Eggs) olarak adlandırılan eşyadan veriyor. Bu eşyayı aktif ettiğimizde, yarım saatboyunca oyun içerisinde kazandığımız tüm XP‘ler, iki katına çıkıyor. Yanihızlı level kasmak istiyorsanız Şanslı Yumurtalar‘a abanın!

Benim ufak bir tavsiyem, geliştirilecek Pokemon‘unuz varsa normal zamanda değil de, Şanslı Yumurta‘yı aktif ettiğiniz de bu geliştirmeyi yapın ki, daha fazla XP elde edebilesiniz.

Daha fazla Pokemon için Lure Module’ü aktif edin!

16-07/27/troykey1.png

Etrafınızda bulunan PokeStop‘ların öneminden bahsetmiştik. BuPokeStop‘lara ekstra olarak yerleştirebileceğiniz Lure Module‘ler ile beraber çok daha fazla Pokemon yakalama şansı yakalayabilirsiniz ve böylece daha fazla XP‘ye yol açmış olursunuz.

Lure Module aktif olduğunda Pembe renkli yapraklar sağa sola saçılıyor.

GYM’lerde kapışın ve gelişmeye devam edin!

16-07/27/pokemongo_gymopponent_small.jpg

Belli bölgelerde bulunan GYM‘ler eldeki Pokemon‘ları kapıştırmaya yarıyor. Farklı takımlarda bulunan Pokemon‘ları kapıştırarak puan kasmak mümkün. Eğer GYM‘i fethederseniz, her 20 saatte bir o GYM bölgesine uğrayarak 10 altın kazanmayı unutmayın.

kaynak: shiftdelete

 

Whatsapp İletişim