Donanım Teknoloji Haberleri

Qualcomm, ilerleyen dönemde orta seviyede yeni SD652 ile karşımıza gelecek

Orta seviye SD652’nin yeni nesil temsilcisi Qualcomm’dan yakında gelecek

Akıllı telefon pazarında Qualcomm şu anda yonga seti üreticisi olarak en fazla ön plana çıkan üretici olurken, bu sene de hem üst seviyede hem de orta ve giriş seviyesinde sunduğu yonga setleri akıllı telefon üreticileri tarafından cihazlarda oldukça büyük oranda kullanılıyor. Ayrıca Samsung, Nvidia Intel, MediaTek gibi firmalar da pazarda yer alan önemli üreticilerden olmakta.

Bu seneye baktığımızda Qualcomm, üst seviyede Snapdragon 820 ve orta seviyede de Snapdragon 652 ile adından söz ettirdi. Kısa süre önce Snapdragon 820’nin yeni versiyonu olan daha yüksek işlemci ve grafik işlemci saat hızına sahip versiyonu Snapdragon 821’i sunmuştu.

Gelen bilgilere göre şimdi de Qualcomm, Snapdragon 652‘nin yeni nesil temsilcisini sunmaya hazırlanıyor. Hindistan’a giriş yapan gümrüklü malların takip edildiği ZAUBA‘da MSM8976SG olarak yeni bir yonga seti ortaya çıktı.

Baktığımızda ikinci nesil Qualcomm Snapdragon 652 olarak belirtilen bu yeni yonga seti 2Ghz saat hızında çalışan dört çekirdek ve 1.4Ghz sat hızında çalışan dört çekirdek olmak üzere sekiz çekirdekli işlemci içeriyor ve grafik işlemci saat hızı ise 621Mhz olmakta. Ayrıca yonga seti 2560×1440 piksel Quad HD ekran ve 8GB sistem belleği desteği ile geliyor.

Bu yeni yonga seti 58 adet olarak Amerika Birleşik Devletleri‘nden Hindistan’a test amacı ile geçtiğimiz hafta içerisinde gönderilmiş. Her bir yonga seti için 51$ fiyat belirtilirken, toplam sevkiyat değeri ise 2.958$.

kaynak: maxicep.com

Whatsapp İletişim