Teknoloji Haberleri

Samsung’un IFA sürprizi belli oldu: Gear S3

Samsung’un yaklaşan IFA fuarında bizlere nasıl bir sürpriz sunacağı, dağıtımına başlanan bu davetiyelerle ortaya çıktı gibi.

Samsung, sadece birkaç hafta içerisinde yeni akıllı saati Gear S3‘ü tanıtabilir. Firmanın göndermeye başladığı davetiyelerde bir çift mavi saat kayışı dikkat çekiyor. Sadece görsel içeren bu davetiyeler, giyilebilirin yaklaşan duyurusuna işaret eder gibi duruyor.

Bu davetiyeler, Samsung’un IFA 2016 basın toplantısı için hazırlandı ve bu toplantı, 1 Eylül tarihinde yerel saat ile 11:00’da Berlin’de yer alacak.

Samsung’un yeni Gear akıllı saatini Almanya’nın en büyük teknoloji fuarında tanıtması, çok da beklenmeyen bir durum değil. Teknoloji devi Gear S2’yi geçtiğimiz senenin IFA’sında tanıtmıştı ve Galaxy Note 7’yi şimdiden duyurduğu düşünülürse, güncellenmiş bir giyilebilir, firmanın bu fuarda tam ihtiyacı olan şey olabilir.

Fiziksel olarak Gear S3’ün çok farklı bir cihaz olmaması ve alıştığımız dairesel formu koruması bekleniyor. Samsung’un yenilikçi döner kenarı da büyük ihtimalle saatte kalacak.

Ayrıca Gear S3’ün üç farklı türü olacağına dair söylentiler de bulunmakta. Bu seçenekler Classic, Explorer ve Frontier olarak görülmekte. Bunların son ikisi fitness severleri ve yürüyüşçüleri hedef almakta. Ayrıca Frontier’in yükseklik ölçer, barometre ve hız ölçer sahibi olması bekleniyor.

Bu yeniliklerin Samsung’un rakibi Apple Watch 2 ile rekabet için yeterli olup olmayacağını zaman gösterecek…

kaynak: chip.com.tr

Whatsapp İletişim