Genel

SolidEnergy İle Batarya Süreleri 2 Katına Çıkacak

Elektrikli araçlar ve akıllı telefonlarda batarya kullanımının daha iyi bir performans sunması adına önemli bir gelişme yaşandı.

SolidEnergy İle Batarya Süreleri 2 Katına Çıkacak: Bataryaların daha da iyileştirilmesi adına uzun zamandan beri gündemde beklentiler yer alsa da teknoloji bu konuda henüz beklentileri karşılayamadı. Fakat geçtiğimiz günlerde yapılan son açıklamalarda batarya süresini iki katına çıkaracak yeni ve teknolojinin keşfedildiği belirtildi.

SolidEnergy’den Önemli Gelişme

SolidEnergy tarafından geliştirilen yeni teknoloji lityum metal pil olarak adlandırılırken yapılan testlerde olumlu sonuçların alınmasının ardından 2017 yılında bu teknolojinin piyasaya sunulacağı belirtildi. Yapılan yeni teknoloji sayesinde batarya sürelerinin tamamen iki katına çıkacak olması oldukça ciddi bir iyileştirme yapacak.

SolidEnergy tarafından geliştirilen ürün ile ilgili tanıtımlar da gerçekleştirilirken yapılarda iki kat daha güçlü bataryaların önümüzdeki yıllarda kullanılabileceği belirtildi. 2016 yılında üretimlerin yapılacak olmasına karşın telefonlarda kullanılacak bataryaların ancak 2007 yılında üretileceği ve piyasaya sürüleceği belirtildi. Aynı zamanda 2018 yılı itibariyle elektrikli araçlarda kullanılacak bataryalarında üretimine başlanacak ve böylece elektrikli araçlar için de ciddi bir geliştirme yapılacak.

Bataryaların 2 kata varan bir kullanım sağlayacak olması pek çok yaşanan sorunun da önlenmesini sağlayacak ve aynı zamanda kişilerin batarya sorunlarının da büyük oranda azalmasını mümkün kılacak.

kaynak: veteknoloji.net

Whatsapp İletişim