Genel

Şubat ayında hangi akıllı telefonlar tanıtılacak?

Bu yıl, mobil pazarın iki önemli odak noktası var; bunlardan ilki, katlanılabilir akıllı telefonlar, diğeri ise 5G teknolojisine sahip modeller…

Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2019‘un yaklaşmasıyla birlikte, akıllı telefon pazarında ciddi bir hareketliliğin yaşandığını görüyoruz. Bu yıl, mobil pazarın iki önemli odak noktası var. Bunlardan ilki, katlanılabilir akıllı telefon modelleri. İkincisi de, 5G teknolojisine sahip olan akıllı telefonlar.

Ortaya çıkan kesin bilgilere göre Samsung, Huawei ve LG, katlanabilir akıllı telefon modelleri sunacak. Bunlardan sadece Samsung Galaxy Fold modelinin 20 Şubat tarihinde tanıtılacağı kesin olarak biliniyor. Ayrıca Samsung Galaxy S10e, Galaxy S10, Galaxy S10+ modellerinin de tanıtımı da artık resmi bir bilgi durumunda.

Çinli üretici Xiaomi’nin yeni amiral gemisi Mi9’un da tanıtımı Şubat ayında, Redmi X ve Redmi Note 7 Pro modellerinin de duyurulması bekleniyor. MWC 2019’un ilgi çekecek diğer modelleri arasında, beş adet arka kameraya sahip Nokia 9 Pureview ve LG G8 ThinQ‘in de yer alması bekleniyor.

Burada yer alan modellerle birlikte, Sony cephesinden de çok sayıda akıllı telefonun tanıtılması bekleniyor. Henüz sadece Sony Xperia Z4 modelinin kesin olarak tanıtılacağı biliniyor. Ayrıca Huawei’nin P30, P30 Pro ve P30 Lite modellerinin de tanıtılması bekleniyor.

Söz konusu 5G teknolojisine ilişkin tanıtılması beklenen ilk modeller de Samsung’un S10x 5G ve LG V50 ThinQ 5G modeli olarak karşımıza çıkıyor.

Bütün bunların yanında, pek çok farklı marka ve modelde akıllı telefon tanıtımının yapılacağını söylemeliyiz. Şubat ayı, kesinlikle yeni akıllı telefonların ve yeni teknolojilerin ayı olacak gibi görünüyor.

Kaynak: shiftdelete.net

Whatsapp İletişim