Genel

Xiaomi Mi 8 Lite kamerası için önemli güncelleme!

Hatırlarsanız, geçtiğimiz hafta Xiaomi‘nin resmi Weibo hesabı üzerinden yapılan açıklama ile beraber Mi 8 kamerası için önemli bir güncelleme yayınlanacağı duyurulmuştu. Şimdi de, teknoloji devi Xiaomi Mi 8 Lite kullanıcılarına, Mi Mix 3 ‘de bulunan kamera özelliğinin geleceğini açıkladı.

Xiaomi Mi 8 Lite kamerası için önemli güncelleme!

Daha önceden, Mi 8 modelleri için yayınlamış olduğu kamera güncellemeleriyle adından söz ettiren Xiaomi, şimdide serinin uygun fiyatlı modeline önemli bir güncelleme yayınlayacağını müjdeledi.

Xiaomi’den Wang Chuan, yakın zaman içerisinde Xiaomi Mi 8 Lite kamerası için Xiaomi Mi Mix 3’de bulunan Super Night Scene özelliğinin geleceğini duyurdu.

Yapay zeka destekli bu özellik sayesinde, Mi 8 Lite kullanıcılarına düşük ışıklı ortamlarda artık daha net ve kaliteli fotoğraflar çekilebilecekler. Wang Chuantarafından yapılan duyuruda ne yazık ki, söz konusu bu özelliğin ne zaman yayınlanacağı açıklanmadı.

Ancak, şirkete yakın kaynaklarca bu özelliğin 1-2 ay içerisinde Mi 8 Litekullanıcılarının huzuruna sunulacağı ön görülüyor. Peki, söz konusu Mi 8modelinin özellikleri nasıldı? Hızlıca hatırlatalım.

Xiaomi Mi 8 Lite özellikleri neler sunuyor?

6.26 inç boyutundaki LCD bir ekranın üzerine kurulan Mi 8 Lite, Snapdragon 660işlemcisinden gücünü alıyor.

Bununla beraber 4/ 6 GB RAM seçeneklerine ev sahipliği yapan Mi 8 Lite‘ın ayrıca, 64 ve 128 GB olmak üzere iki farklı depolama seçeneği de bulunuyor.

Arka tarafından fiziksel parmak izi okuyucusuna sahip olan Lite modelde bizlerif/1.9 diyafram aralığına sahip olan 12 + 5 megapiksellik çift kamera kurulumu karşılıyor.

Ön tarafında ise, Sony sensörlü 24 megapiksel değerindeki bir ön kameraya da sahip olan Xiaomi Mi 8 Lite, orta segment bir telefona kıyasla oldukça kaliteli bir kamera deneyimi sunuyor.

Bunun haricinde Hızlı Şarj 3.0 desteğine de sahip olduğunu gördüğümüz telefonun, 3.350 mAh boyutundaki bir bataryadan da beslendiğini belirtelim.

Kaynak:shiftdelete.net

Whatsapp İletişim