Genel Manşet

Süper Başarılı ve Zengin İnsanlardan Edinmeniz Gereken 10 Alışkanlık

Cem Yılmaz ne demişti hatırlayalım:

Ekran Alıntısı

Eğer sizler de başarı ve zengin bir hayat istiyorsanız size bu yolda işlerinizi kolaylaştıracak 10 adımı bu yazımızda bulabilirsiniz. Bunlardan hangisi sizde var ve en çok hangisine ihtiyacınız var karar verip ordan hayatınızı değiştirip dönüştürmeye başlayabilirsiniz.

Erken uyananlardan olun

Yapılan araştırmalara göre süper zengin ve başarılı insanların büyük bir çoğunluğu normal iş saatinden 3 saat önce uyanıp hayata başlıyor. O saatlerde uyanıp, rahatsız edilmeden neler yapabileceğinizi bir düşünsenize.

Bağlantılar, iletişim ağı, çevre

Süper servet sahibi insanlar her ay ortalama 5 saatilerini konferanslara, toplantılara ve açılış tarzı şeylere harcayarak yeni insanlar tanıdıklarını ve çevre yaptıklarını söylüyor. Bu tarz yerlere gidip bu tür insanlarla sohbet etme şansı yakalamak sizlere farklı kapılar açacaktır.

Yılmayın

Başarılı ve zengin insanların geçmişine baktığımız zaman hemen hemen hepsininde ortak olan bir şey görürüz. Çoğu, inandıkları şeyler içi durmadan, yılamdan ve millete kulak vermeden çalışmışlardır. Tek yapmanız gereken ortaya çıkarmak istediğiniz ürün veya hizmete odaklanmak ve sonuca ulaşmak için defalarca yılmadan denemek.

Okuyun, öğrenin

Araştırmalara göre servet sahibi insanların %86’sı okumayı seven kişilerden oluşuyor. Okuduğunuz zaman bir şeyler öğrendiğinizden emin olun. Ne kadar çok okursanız o kadar çok öğrenirsiniz; ne kadar çok öğrenirseniz o kadar çok ileriye gidersiniz.

Yapılacaklar listesi oluşturun

Amaçlarınızı gerçekleştirmek istiyorsanız bir to-do list (yapılacaklar listesi) yapmanız şart. Başarılı insanların %81’i yapılacaklar listeyi hazırlayıp bu listedekileri her gün yapıp, güncellediğini biliyoruz. Başarmak istiyorsanız çok çalışmanız gerektiğini de biliyor olamalısınız.

Tv izlemeyin

Başarının kendisiyle beraber süper bir servet getirdiği insanların %86’sı ya hiç tv izlemiyor ya da çok az izliyor. Daha anlamlı ve üretken aktiviteler seçin.

Zaman, en değerli hazineniz olsun

Varlıklı insanlar değerli zamanlarını önemli olmayan ve dikkat dağıtıcı şeylerle harcamazlar. Bilgisayar başında saatlerce oturup sosyal medyaya takılmazlar. Onlar zamanın geri getirelemeyecek kadar değerli bir şey olduğunu bilirler.

Sağlığınıza yatırım yapın

Varlıklı insanların geneli doğru yemenin ve sağlıklı kalmanın çalışmya etkisini bilirler. Araştırmalar varlıklı insanların %76’sının sürekli egzersiz yaptığını gösteriyor. %67’si her gün kalorilerini kontrol ederken yarısından çoğu da 300 kaloriden fazla abur-cubur yememeye gayret ediyor.

Anlaşılabilir riskler alın

Süper zengin insanlar genelde anlaşılabilir ve  sonucunda ödüllendirilecekleri riskleri alırlar. Bu tarz insanlar zaten riskler almayı da severler. Risk alın derken sonu başı belli olmayan şeylere milyonlarca lira yatırın demek istemiyoruz tabi ki. Ölçülebilir ve başarısız olduğunuzda bile sizleri çok ciddi sarsmayacak riskler alın.

Duygularınızı besleyin

Başarılı insanların %90’ı özel hayatlarında duygusal anlamada mutlu olan, tatmin olan insanlardan oluşmaktadır. Aile hayatında mutlu olmayanı duygusal anlamda tatminlik yaşamayan kimselerin süper zengin ve başarılı olma şans çok da yüksek değildir.

Sayısı bir elin parmağını geçmeyecek, aykırı kişiler sizin örneğiniz olmasın. Sizin için önemli olan iş ve özel hayatını belli bir sistematiğe oturtmak ve sonucunda ödülünü alacak bir planlamayı takip etmek olsun. En güzel iş şansa bırakılmayandır. Başta da belirttiğim gibi bu işler ne şans ile olur ne de kaza ile.

kaynak: sosyalmedya.com

Whatsapp İletişim