Adana Dijital Pazarlama Adana Dijital Pazarlama Eğitimi Dijital Pazarlama Teknoloji Haberleri

Türkiye 2016’da E-fatura ve E-deftere Merhaba Diyecek

 

Gelir İdaresi Başkanlığı’nın (GİB) yeni düzenlemesiyle, mevcut 20 bin civarındaki mükellefe ilave olarak, 10 milyon TL ve üzeri ciroya sahip 30 bin civarında mükellef de 31 Aralık 2015 tarihine kadar e-fatura ve e-defter uygulamasına zorunlu olarak geçecek. Yeni kapsam genişlemesiyle birlikte 2016 yılı başında e-fatura ve e-defter kullanan mükellef sayısının 50 bine ulaşacağı öngörülüyor. İş süreçlerini elektronik ortama taşıyan bu hizmet; kâğıt tüketimi azaltıyor, yazıcı, kartuş, postalama, kargo, depolama ve arşiv masraflarının azalması gibi tasarruflar sağlıyor. TÜRKKEP’in sağladığı e-fatura ve e-defter hizmetiyle tüm işletmeler bu uygulamalara hızlı ve kolayca geçiş yapabiliyor.

Hangi firmaların kullanması zorunlu?

Tüm akaryakıt ve madeni yağ lisansına sahip şirketler ile faaliyet konusuna bakılmaksızın 2014 yıl sonu cirosu 10 milyon TL ve üzeri ciroya sahip tüm mükelleflerin 31 Aralık 2015 tarihine kadar sistemlerini hazırlayıp, 1 Ocak 2016 itibariyle e-Fatura ve e-Defter kullanmaya başlaması zorunlu. Ayrıca 2014 yıl sonu cirosu 5 milyon TL ve üzerinde olan e-ticaret firmalarına da 31 Aralık 2015 tarihine kadar e-Arşiv Fatura uygulamasına geçme şartı geldi.

E-fatura hangi avantajları sunuyor?

Anahtar teslim ve hızlı çözümler sunan TÜRKKEP, uzman kadrosuyla, muhasebe yazılımlarıyla uyumlu, uluslararası standartlarda saklama hizmeti, müşteri memnuniyeti odaklı destek ve çözüm hizmeti veriyor. 81 ilde yerinde ve uzaktan hizmet sunan TÜRKKEP, kesintisiz web servis ile 7×24 destek servisi sunuyor. E-dönüşümün tüm hizmet ve çözümlerini uçtan uca sağlayabilen tek firma olan TÜRKKEP, e-fatura hizmeti ile KEP hizmetini entegre ederek “KEP ile E-Fatura itirazı” özel servisini müşterilerine sunuyor. Elektrik, doğalgaz, su faturaları dahil özel fatura tasarımı ile farklılaşan bu hizmet sayesinde; gelen e-faturalar otomatik alınabiliyor, işlenebiliyor, raporlanabiliyor, uyarılar e-mail ile alınabiliyor. Giden faturalar için manuel e-fatura içeriği oluşturulabiliyor. Kullanılan muhasebe yazılımı veya ERP çözümü ile tam entegre otomatik e-fatura gönderimi yapılabiliyor. Faturalar istenilen kullanıcılara tek tek veya toplu olarak e-posta ile gönderilebiliyor.

E-Defter uygulamasının faydaları

GİB’den “Platform bağımsız e-defter uygulaması” onayına sahip TÜRKKEP e-defter çözümü, tüm muhasebe sistemleri ile çalışabiliyor. Ek modül alınmasına gerek kalmıyor. Ayrıca TÜRKKEP e-saklama hizmetleri TÜRKKEP e-defter sistemiyle entegre durumda. Mevcut finans, muhasebe sistemlerinden yasalara uygun e-defter üretilmesi için gereken danışmanlık hizmetlerini de içeriyor. Defter ve berat dosyalarının otomatik olarak saklanmasını sağlıyor. Kullanıcı dostu ara yüzü ile kolay bir şekilde kullanılabilen uygulama, saatler içerisinde kullanıma hazır olabiliyor.

TÜRKKEP, 10 yıl yasal geçerli ve güvenli e-saklama hizmeti de sunuyor

E-Fatura uygulamasının şirketlere sunduğu avantajlardan bahseden TÜRKKEP Genel Müdürü Samast, Türk Ticaret Kanunu (TTK) kapsamındaki KEP düzenlemelerine ve Vergi Usul Kanunu kapsamında GİB tarafından yapılan e-fatura ve e-defter düzenlemelerine uygun olarak 10 yıllık yasal geçerli ve güvenli e-saklama hizmetleri verdiklerine dikkat çekti. E-defter ve e-fatura hizmetlerinin şirketlerin kullandıkları yaygın muhasebe ve ERP yazılımlarına uyumlu, kolay ve hızlı entegre edilebilir olduğunu vurgulayan Samast, “özel fatura tasarımı” hizmetinin de TÜRKKEP tarafından verildiği bilgisini aktardı.

E-dönüşüm yolculuğunun her adımında tümleşik hizmet

Samast, şirketlerin e-fatura, e-defter ve e-arşiv fatura’ya geçiş süreçlerinde ihtiyaçlarını analiz ederek, tüm Türkiye’de yaygın hizmet ağıyla çözüm sunduklarını anlattı. E-dönüşüm süreçlerinin her adımında müşterilerinin yanında olduklarını söyleyen Samast, “TÜRKKEP olarak e-dönüşüm alanında kurumların ihtiyaçlarını belirlemelerine yardımcı oluyoruz. Şirketlerin iş akışlarına ve yapılarına uygun, kullandıkları muhasebe veya ERP yazılımlarıyla entegre çalışabilen bütünleşik e-fatura ve e-defter çözümleri sağlıyoruz. Bunların yanında cari hesap mutabakatı, fatura itirazları, bordrolarını, sözleşmelerini, yazışmalarını yasal geçerli şekilde elektronik ortamda kolayca yapmaları için kayıtlı elektronik posta (KEP) ve e-imza ile entegre çalışan gerekli tüm e-hizmetleri ve çözümleri sunuyoruz.” dedi.

E-fatura ve e-defter’de tek elden hızlı ve yaygın çözüm

E-fatura, e-defter ve e-arşiv fatura hizmetlerini yetkili hizmet sağlayıcı olarak tüm Türkiye’de yaygın olarak sağlayan TÜRKKEP, aynı zamanda Kayıtlı Elektronik Posta (KEP), e-İmza, e-Tebligat, e-Saklama hizmetleri ve çözümlerini de tek elden bütünleşik olarak tüm Türkiye’de yaygın hizmet ağıyla veriyor.

Kaynak: sosyalmedyakulubu.com.tr

 

Whatsapp İletişim