Sosyal Medya

Twitter 140 Karakter Sınırını Esnetti

Twitter  140 karakter sınırını yeni çözümü ile esnettiğini duyurdu. Peki, Twitter, 140 karakter sınırına nasıl bir çözüm buldu? Detaylar haberimizde.

Twitter‘ın uzun bir süredir 140 karakter sınırını kaldıracağı haberleri dolaşıyordu. Twitter’ın yapısı itibari ile böyle bir şey yapmayacağı biliniyordu. Ancak Twitter’ın DM’deki sınırı kaldırması kafalarada acaba? sorusunun oluşmasına neden olmuştu. Twitter nihayet bugün 140 karaktersınırı için yeniliğe gittiğini açıkladı.

Twitter 140 karakter sınırını nasıl esnetti?

Twitter; fotoğraf, gif ve video gibi medya içeriklerini, site linklerini (URL) ve@kullanıcıadı formunu 140 karakter içerisine dahil etmeyecek. Ayrıca takipçilerinizin görmesini istemediğiniz, sadece bir kişiye özel olarak yazmak istediklerinizin başına “.” veya başka bir noktalama işareti koymanıza gerek kalmayacak. @kullanıcıadı ile yazdığınız Tweet’ler direkt olarak o kişiye ulaşacak.

16-05/24/twitter-140-karakter-siniri.jpg

Twitter’ın 140 karakter sınırındaki yaptığı bu esnetme önümüzdeki günlerde devreye girecek. Twitter uygulamasını veya web sitesini kullananları kapsayacak olan bu özellik, 3. parti Twitter istemcilerine tahminlerimize göre güncelleme ile sunulacak.

Twitter’ın 140 karakter sınırını esnetmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

kaynak:shiftdelete

Whatsapp İletişim