Manşet Sosyal Medya

Twitter güvenlik önlemlerini arttırdı

Twitter güvenlik
Twitter güvenlik kuvvetleri için ihbar paketi kapsamında gelen yeni özellikle artık sizi rahatsız eden kullanıcıları bir tıkla polise şikayet edebileceksiniz

Bir sosyal ağ ve mikroblog sitesi olarak açılan Twitter hayatımızı birçok açıdan etkilemiş durumda. Twitter, çeşitli araçlarla daha etkin kullanılabilen bir yeni nesil iletişim aracı olarak hayatımızda yer alıyor. Twitter üzerinden DM dediğimiz terim sayesinde insanlar aralarında kişisel sohbetler edebiliyor.

Tüm sosyal medya platformlarında olduğu gibi Twitter’da da sosyal medya kavramını yanlış anlayan insanlar var.Bu tarz insanlar için Twitter pratik bir çözüm getirdi. Twitter güvenlik  önlemi olarak  geliştirdiği yeni özellik ile sizleri rahatsız eden bu kişileri kolay bir şekilde bulunduğunuz bölgenin polis birimlerine bildirebiliyorsunuz.

Peki bu şahısları yetkililere nasıl bildireceğiz. Kişinin ismine tıklayıp ayarlar kısmından ”Bildir” sekmesine tıklıyoruz. Neden şikayet ettiğimizi seçtikten sonra bir mail geliyor. Sizi taciz eden kullanıcının URL adresini ve kullanıcı adını bu maile yazarak cevap veriyoruz. Daha sonra Twitter’dan bize akıl sağlığımızı sorgulayan bir soru geliyor. Bu işlemde onaylandıktan sonra o bölgeden sorumlu emniyet güçleri ile irtibata geçebiliyoruz.

Whatsapp İletişim