Genel

Whatsapp Hileleri

Platformlar-arası çalışma özelliğine sahip bir mesajlaşma uygulaması olarak çıkan Whatsapp kısa zamanda büyük bir popülariteye ulaştı.Akıllı telefon kullanıcılarının günlük hayatlarında en çok kullandıkları uygulamanın gün yüzüne çıkmayan özelliklerini sizin için listeledik..

1-ÇİFT MAVİ TİK ÖZELLİĞİNİ KALDIRMA

Uygulamaya girip ayarlar seçeneğinden gizlilik ayarlarına giriyoruz. Bu sekmede yer alan “Read receipts” yerin karşısında bulunan kutucuğu kaldırdığımızda ‘kabus’ sona eriyor. Ama unutmayın, eğer mavi tik özelliğini kaldırırsanız, siz de karşı tarafı göremezsiniz.
Whatsapp Hileleri
Gelen mesajları okunmamış olarak göstermek için başka çözümlerde var:

  • Bunun için örneğin hem Android hem de iOS yüklü iPhone’larınızı Uçak Modu’na alarak veya interneti tamamen keserek gelen mesaja bakabilir, daha sonra o mesajı silerek Whatsapp’ı kapatıp Uçak Modu’ndan çıkabilirsiniz. Bu şekilde karşı tarafın mesajınızı okuduğunu anlaması pek mümkün değil. Diğer bir deyişle internet olmadan mesajı sildiğiniz için Whatsapp bunu anlamayacak ve karşı taraf da çift mavi tik işaretini göremeyecek.
  • Bir diğer yol ise gelen mesajı okumakla ilgili… Örneğin A kişisinden size bir mesaj geldi. Siz Whatsapp’a girdiğinizde onunla olan konuşma penceresini açmadığınız taktirde çift mavi tik simgesini görmesi söz konusu değil; ancak A kişisinin attığı mesajın içine girerseniz mavi tikleri otomatik olarak karşı taraf görmüş oluyor.
  • WhatsApp mavi tik kurtulmanın bir yolu da kilit ekran bildirimlerini etkinleştirmektir.Bunun için Ayarlar > Bildirim > Kilit Ekranda Göster seçeneğini açın.Sonra cihazınız kilitli olmadığında aynı özellikten yararlanmak için başlıklar seçeneğini etkinleştirin.

Whatsapp Hileleri

2- WHATSAPP SON GÖRÜLME ÖZELLİĞİ

Whatsapp’ta son görülme tarihini gizlemek için Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Son Görünme adımlarını izleyerek Herkes, Arkadaşlarım, Sadece Ben şeklinde değişiklik yapabilirsiniz.

3-WHATSAPP’I ŞİFRELEMEK

Hiç kimse mesajlarının bir başkası tarafından okunmasından hoşlanmazsınız. Whatsapp uygulamasını şifrelemek ve hesabınıza ait mesajları kimsenin görmemesini sağlamak için Whatsapp Messenger Locker uygulamasını kullanabilirsiniz. Uygulamada şifreleme yaparak başkalarının Whatsapp’ınıza girmesini engelleyebilirsiniz.Sizin için önemli ve gizli olan mesajlar için güvenliği sıkılaştırabilirsiniz.

4-SIK GÖRÜŞTÜĞÜNÜZ KİŞİLER İÇİN KISAYOL OLUŞTURMA

WhatsApp ana menüsü üzerinde yer alan daha önce konuşmuş olduğunuz kişilerin veya grup sohbetlerin üzerine uzun bir süre parmağınızla dokunmak ve açılan yeni sekme üzerinde beliren “Sohbet kısayolu ekle” seçeneğine dokunmak. Bu sayede kişilere veya gruplara ait konuşma kısayolları akıllı telefonunuzun ana ekranının sağ tarafında belirecektir.
Whatsapp Hileleri

5-PDF, APK, ZIP, Office DOSYALARI GÖNDEREBİLİRSİNİZ

Whatsapp üzerinden arkadaşlarınıza pdf, apk, .sis, zip, office hatta mp4 dosyaları göndermek artık mümkün. Ancak Whatsapp buna izin vermiyor. Bu engeli aşabilmek için Whats Packed 2 Ads Android uygulamasını indirmeniz gerekiyor.Bu özellik iOS işletim sisteminde maalesef uygulanamıyor.

6- WHATSAPP SİLİNEN MESAJLARI GERİ GETİRME

Herhangi bir uygulama gerekmeksizin Whatsapp’ta silinmiş mesajları geri getirmek mümkün. Whatsapp’ta yaptığınız konuşmalar silindiyse geri getirebilirsiniz. WhatsApp otomatik olarak konuşmalarınızı yedekliyor ama istediğiniz zaman sizler de kendi yedeklerinizi kolayca alabilirsiniz. Android ve iOS cihazlarınız üzerinde WhatsApp yedeklerini elle almak için yapmanız gereken şey oldukça basit. WhatsApp>Ayarlar >Sohbet Ayarları >Konuşmaları Yedekle seçeneği yardımıyla daha önceki konuşmalarınıza ait yedekleri hızlı bir şekilde alabilirsiniz.Almış olduğunuz yedekleri geri yüklemek istiyorsanız uygulamayı kaldırmalı ve ardından tekrar yüklemelisiniz.

Whatsapp İletişim