Adana Dijital Pazarlama Adana Dijital Pazarlama Eğitimi Adana Sosyal Medya Genel Teknoloji Haberleri

Yahoo e-posta hizmetine şifreyle girişi kaldırıyor

Yahoo e-posta hizmetine şifreyle İnternet devi Yahoo yenilenen mail uygulaması ile e-posta hizmetini daha fazla kullanıcıya yaymak istiyor. Herkesin hayatında onlarcası olan şifreleri de ortadan kaldırıyor.

Yahoo’nun yeni adımı şifre kullanımını ortadan kaldırabilir. Gmail ve Outlook gibi e-posta servislerinin yaygın kullanımına rekabet etmek amacıyla duyurulan yeni mail uygulaması yenilenen ve kullanımı kolaylaştıran özellikleri getiriyor.

Özelliklerden biri, kullanıcıların hesaplarına şifresiz erişmelerini sağlıyor. mail.yahoo.com adresine girdikten sonra kullanıcı adını girdiniz ve devama bastınız. İşler bu noktadan sonra artık değişiyor. Kırılması basit veya hatırlanması çok zor karmaşık şifreler girmek yerine, Yahoo akıllı telefonunuza mesaj göndererek mailinize girmek isteyip istemediğinizi soruyor.

Yahoo’nun uygulaması talep görürse, tüm internet hizmetleri şifresiz bir dünya sunabilir hale gelebilir. Bu büyük bir adım çünkü çoğu güvenlik uzmanı şifrelerin güvensiz olduğu konusunda hemfikir.

Sony Pictures ve arkadaşlık sitesi Ashley Madison gibi sitelere yapılan korsan saldırısı internet kullanıcıların kişisel bilgilerinin güvensizliği konusuna dikkat çekmişti. Asıl problem, tüm sitelere aynı şifreleri kullanıyor olmamız. Eğer bir sitede hacklendiğimizi varsayarsak, geri kalan online hayatımızı da bir kenara atmak zorunda kalabiliriz.

Bu hamle, Yahoo’nun şifreleri kaldırma konusunda attığı ilk adım değil. Şirketin Mart ayında çıkardığı “On-Demand passwords” uygulamasıyla tellefonlarınıza geçici şifre gönderilerek mail hesaplarınza erişebiliyordunuz. İki aşamalı güvenlik onayı çoğu hizmet sağlayıcının kullandığı bir sistem. Yahoo’nun şimdi yaptığı şey ise, birinci aşamayı ortadan kaldırmak.

CEO Marissa Mayer şirketin geleceği için daha fazla kullanıcıya ulaşmaları gerektiğinin hayati olduğunu düşünüyor. Bu yüzden Yahoo’yu akıllı telefon ve tablet dünyasında işlevsel halde tutmak için başarılı adımlar atıyor. Şirket, Yahoo Finans‘tan Yahoo Weather‘a bir çok uygulamayı yenilemesine rağmen hala bekledikleri gelire ulaşamayan yatırımcıların baskısı altında.

Uzmanların düşüncesi, Yahoo’nun lokomotif ürüne ihtiyacı olduğu yönünde. Yenilenen mail uygulamasıyla bu boşluğu doldurmayı hedefleyen şirket programın diğer özelliklerinden de söz ediyor. E-posta aramasının daha iyi olacağını ve uygulamanın iOS versiyonunda 3D Touch desteği olacağını belirten Yahoo, e-posta hizmetinin şirketin merkezi olduğunu ve şirketin geleceği için Yahoo Mail‘in başarısının önemli olduğunu ifade ediyor.girişi kaldırıyor.

Kayanak: cepradar.com

Whatsapp İletişim