Genel

Google Maps Materyal Tasarıma Kavuştu

Google son cihazları olan Nexus 9 ve Nexus 6’ya gelen ve kısa süre içerisinde bir çok cihaza gelecek olan Android 5.0 Lollipop, Google’ın resmi uygulamalarında Materyal Tasarım (material design) güncellemeleri ile adım adım ortaya çıkıyor.

Genel olarak aynı şekilde çalışmakla birlikte, renk şemasında bir çok değişikliğe uğrayan Google Maps, yeni Materyal Tasarımıyla oldukça güzel olmuş.

Ancak gelen güncellemeyle birlikte Google Maps‘e yeni servisler de entegre edilmiş. Geliştirilen “mekanlar” servisi sayesinde, daha da güzelleştirilen yer bulucu sayesinde Google Maps daha “foursquare” laşmış.

Bunun yanı sıra, günlük hayatımızı kolaylaştıran diğer önemli özellik ise, bundan sonra direkt Google Maps’ten restoranlara rezervasyon yapabilecek olmamız. Şimdilik sadece ABD’de etkin olan bu servis umarız en kısa sürede ülkemiz için de aktif olur.

Bir diğer önemli özellik ise, yeni Google Maps’te artık UBER ile araç kiralayabilinecek olması. Ülkemizde şimdilik sadece İstanbul’da faaliyet gösteren UBER, eğer telefonunuzda UBER’in uygulaması yüklü ise doğrudan haritada hedef belirterek araç kiralamanıza imkan tanıyor.

Kaynak: andronova.net

Whatsapp İletişim