Teknoloji Haberleri

Yeni Nexus Telefonlar Ne Zaman Tanıtılacak

HTC markasını taşıyacak yeni Nexus akıllı telefonlar şekilleniyor. Son dönemde tasarıma ilişkin sızıntılarda artış yaşanırken, telefonların tanıtım tarihi de netleşiyor.

Yeni Nexus Telefonlar Ne Zaman Tanıtılacak: HTC ve Google ortaklığında geliştirilen yeni Nexus telefonlar son dönemde mobil dünyasını fazlasıyla meşgul etmeye başladı. Telefonların teknik özellikleri birçok Benchmark testinde karşımıza çıkarken, bir süredir daha çok tasarıma yönelik sızıntılar gerçekleşiyor.

Yeni Nexus  Telefon Çalışırken görüntülendi

Alt bölümde Sailfish kod adlı HTC Nexus akıllı telefona ait son yayınlanan fotoğrafa göz atabilirsiniz. İlk kez çalışırken görüntülenen Nexus telefonda tamamı metalden oluşan bir kasaya yer verilecek.

16-08/16/nexus-2.jpg

Android 7.0 Nougat işletim sistemiyle çıkış yapacak Nexus telefonda Google’ın işletim sistemine dahil ettiği yeni Google Asistan uygulamasını da göreceğiz.

Önden ve arkadan bakıldığında sade bir tasarım sunduğu görülen Sailfishkod adlı modelde parmak izi tarayıcısı arka bölüme konumlandırılıyor. Tasarım tarafında dikkat çeken bir diğer nokta ise arka üst bölümün kasanın genel görünümüne göre daha koyu bir renkte olması. Google ayrıca yeniNexus telefonlarda Nexus yerine “G” logosunu kullanacak.

16-08/16/id520373_1.jpg

HTC Nexus telefonlar ne zaman tanıtılacak?

Hindistan’dan gelen haberlere göre ise Sailfish ve Marlin kod adlı HTCüretimi Nexus telefonlar Eylül ayı içerisinde resmiyet kazanacak. Telefonların satış işlemi sonraki aylarda gerçekleşecek.

Google tarafından henüz konuya ilişkin resmi bir açıklama gelmedi, ancak arama motoru devinin Google Photos için yayınladığı son tanıtım videosunda yeni Nexus telefonlardan birine yer vermesi, tanıtım tarihinin yaklaştığını gösteriyor.

kaynak: shiftdelete.net

Whatsapp İletişim