Teknoloji Haberleri

Yeni Nokia Telefonlar 2016 Bitmeden Çıkabilir

Söylentiler, 2016 bitmeden iki yeni Nokia telefonun pazara çıkacağına işaret ediyor.

Microsoft tarafından geçtiğimiz Mayıs ayında elden çıkarılan Nokia markası, çok yakında yeniden raflarda belirecek gibi görünüyor. Microsoft, Nokia’nın isim haklarını Çinli HMD Global şirketine satmış, kendi de Windows telefon geliştirme işini üçüncü parti üreticilere bırakacağının işaretlerini vermişti.

Nokia markasını satın alan HMD Global, eski bir Nokia yöneticisi tarafından idare ediliyor. Üstelik şirkette halen Finli Nokia şirketinin de hissesi bulunuyor. Yani aslında Nokia markasının eski günlerle bağı tamamen kopmuş değil.

Yeni söylentilere göre HMD Global tarafından tasarlanan ve üretilecek olan yeni Nokia telefonlar da eskinin “Nokia hissini” verecek biçimde geliştiriliyor. Üst seviye olacağı iddia edilen yeni Nokia telefonların, iki farklı modelle ve 2016 bitmeden satışa çıkacağı iddia ediliyor.

İddialara göre her iki telefonda da Android N işletim sistemi, parmak izi tarayıcı, yüksek MP kamera ve QHD (2560×1440) ekran gibi üst seviye özellikler bulunacak. Metal gövdeli olacağı söylenen telefonlarda 5,2 ve 5,5 inç olmak üzere iki ekran seçeneği sunulacak.

İşlemci ve diğer özellikler konusunda pek bilgi olmasa da, bunların da üst seviye olacağını tahmin etmek zor değil. HMD Global tarafından üretilecek olan bu iki yeni Nokia telefonun, 2016 senesi bitmeden resmen tanıtılacağı ve satış çıkarılacağı söyleniyor.

kaynak:technopat.net

Whatsapp İletişim