Teknoloji Haberleri

10.5 inç Büyüklüğünde iPad Pro Gelebilir

10.5 inç Büyüklüğünde iPad Pro Gelebilir ; Apple’ın önümüdeki yıllarda 10.5 inç büyüklüğünde iPad Pro modeli ile karşımıza çıkacağı söyleniyor. iPad Pro 10.5 inç hakkındaki ilk detaylar haberimizde.

iPad Pro 12.9 inç modeli ile daha çok endüstriyel alana odaklanan Apple, “Pro” serisinin tutmasının ardından herkese hitap edebilecek ve PC’ler ile neredeyse aynı seviyede olan iPad Pro 9.7 inç modelini duyurmuştu.

Yaptığı Apple analizleri ile bilinen Ming-Chi Kuo; iPad Pro’nun yeni bir modelinin daha geleceğini müjdeledi. Ming-Chi Kuo’ya göre 10.5 inçbüyüklüğünde iPad Pro, 2017 yılında tanıtılacak.

iPad Pro 10.5 inç olarak geçmesi beklenen bu iPad modelinin yanında, iPad Pro 2 ve daha düşük fiyatla satılacak olan iPad Pro 9.7 inç modelinin de geleceği aktarılan bilgiler arasında yer alıyor.

TSMC işlemcilerin eşlik edeceği iPad Pro modelleri güçlü donanım ile yine adından söz ettirecek. Ancak, iPad Pro 10.5 inç modelin hangi segmente hitap edeceği ise gerçekten bir merak konusu.

16-08/15/ipad-pro.png

7.9 inç boyutundaki iPad taşınması kolay olduğu için bir segment oluşturmuştu. 9.7 inç boyutu ise zaten standart tablet boyutuydu. 12.9 inç ise yazının ilk başında da belirttiğimiz gibi daha çok endüstriyel alanda kullanıma yönelikti. 10.5 inç’in nasıl bir segment oluşturacağı henüz bilinmiyor.

kaynak: shiftdelete.net

Whatsapp İletişim