Teknoloji Haberleri

Apple Music ve Spotify Arasında Farklar Ne

Apple Music ve Spotify Arasında Farklar Ne; Müzik dinleme servisleri Apple Music ve Spotify arasında yapılan karşılaştırma pek çok kişinin servis seçiminde kolaylık sağlıyor.

Online müzik dinleme servislerinden birisi olan ve özellikle mobil kullanıma yönelik hazırlanan Apple Music ve Spotify sektörde ciddi bir rekabet içerisinde. İki uygulama da birbirine karşı üstünlük kurmaya çalışırken bugüne kadar yaşanan rekabette Spotify, Apple Music’i geçmeyi başarmış durumda

İki uygulama da ücretli üyelik seçeneklerine sahip olurken Spotify için aylık 10 Türk Lirası ödenmesi yeterli oluyor. Apple da ise kullanıcıların 14.99 Türk Lirası ödemesi gerekiyor. Üstelik iki uygulamada da aile üyeliği mevcut.

Müzik servislerinde ses kalitesi açısından farklar yer alırken bu konuda kullanıcıların farklı ayar yapabilmesi mümkün. Spotify’de varsayılan olarak 160kb/sn ile şarkılar çalınırken isteyen kullanıcıların bunu maksimum seviyeye çekerek 320kb/sn üzerinden şarkı dinleyebilmesi mümkün oluyor. Apple Music’te ise bu oran 256kb/sn ve seçim şansı da bulunmuyor.

Müzik konusunda en önemli detaylardan bir tanesi kütüphanenin zenginliği olurken Spotify’de 30 milyonun üzerinde şarkı bulunuyor. Bu bakımdan oldukça zengin bir kütüphanesi bulunan Spotify buna rağmen Apple Music’e karşı ön plana çıkamıyor. Bu bakımdan Apple müzik önemli şarkıcılar ile yaptığı anlaşmalar sayesinde sadece Apple Music üzerinden yayınlanan pek çok içerik sunuyor.

İki uygulamanın da birbirlerine karşı üstünlük kurduğu farklı alanlar bulunurken kullanıcıların 2 uygulamayı da tercih etmesinden herhangi bir pişmanlık duyması tahmin edilmiyor. Fiyatların da hemen hemen yakın olduğu 2 uygulama kullanıcıların çoğu zaman kendi tercihi ve zevkleri doğrultusunda seçim yapması sonucunda kullanılıyor.

kaynak: teknoport.com

Whatsapp İletişim