Genel Oyun

Agar.io’nun yapımcısından bağımlılık yaratan yeni oyun: Slither.io

Küçük bir top ile dünyayı fethetmek isteyenlerin bağımlılık yaratan oyunu Agar.io’nun yapımcısıThorntree Studios yeni oyunu slither.io ile oyunseverlerin karşısında. 25 Mart 2016’da yayınlanan oyun, ABD’de hem genel uygulama hem de oyun kategorisinde en çok indirilen uygulama olurken,Türkiye’de ise en çok indirilen 3. oyun olmayı başardı. Peki, Agar.io’daki topların yerini yılanların aldığı Slither.io nasıl oynanır?

Öncelikle slither.io web , iOS  ve Android üzerinden oynanabiliyor. Bir kullanıcı adı seçerek başlanılan oyun, aslında cep telefonlarındaki klasik yılan oyununa benziyor. Slither.io’da amaç ise yılanınızı büyüterek, Agar.io’daki gibi oyunun en iyilerinin yer aldığı “Top 10” listelerine girmek.  genel sıralamadaki durumunuzu ise ekranın sağ üst köşesinde yer alan “Leaderboard” bölümünden takip edebiliyorsunuz.

Küçük yılan, büyük yılanı yiyebiliyor

slither-io-oynaBunu yapabilmek için de önünüze çıkanları diğer yılanların önünü kesip, patlatmak ve artıklarını yemeniz gerek. Tabi bunu yaparken de oyuna ismini verdiği gibi yılan gibi sürünmek (slither) şart. Kuralları basit ama yılanı büyütmek ise biraz zor.

Zaten oyun da bu basit ama meşakkatli yapısı ile kısa sürede bağımlılık yaratıyor. Sizden büyük bir yılana karşılaştığınızda ise korkup, hemen kaçmanıza gerek yok. Çünkü, eğer o yılanın önüne çıkıp, yolunu kesebilirseniz, siz kazanıyorsunuz.

Slither.io skin nedir?

Slither.io’da yılanı kişiselleştirmek de mümkün. Bunun için yapmanız gereken ise sonuçlarınızıFacebook veya Twitter üzerinden paylaşmak. Oynadığınız oyun sonucunda ulaştığınız uzunluğu, sosyal medyadan paylaşırsanız, Slither.io “Slither Skin” adı verilen size özel  yılan derisi alternatifleride sunuyor.

slither-io-skinBu deri (skin) alternatifleri arasında ise yine Agar.io’dan alışık olduğumuz, ABD ve Türkiye gibi ülke bayraklarıöne çıkıyor. Oyunun popülaritesi uygulama mağazalarının da boyutunu aşmış durumda.

Google‘ın arama trendlerinin (Google Trends) Türkiye için olan 11 Nisan 2016 sonuçlarında “slither.io” araması 3.lüğe kadar yükseldi. Bir diğer en çok aranan terim ise“slither.io skin”.

Kaynak:teknoyo.com

Whatsapp İletişim