Genel

Android 11 çıkış tarihi ortaya çıktı!

Android 11 çıkış tarihi nihayet belli oldu. Şu an geliştirilme aşamasında olan yeni işletim sistemi, milyonlarca kullanıcı tarafından merakla bekleniyor. Geçtiğimiz ay Android 11 Beta sürümü yayımlanmıştı.

Android 11 çıkış tarihi YouTube’da ortaya çıktı

Beklenen tarih, Google geliştiricileri için canlı olarak yayımlanan “Works With “Hey Google” Smart Home Summit – APAC” isimli videoda görüldü. Bu bilginin şaşırtıcı olduğunu söyleyemeyiz çünkü Android 10 da 3 Eylül 2019 tarihinde çıkmıştı.

Hey Google etkinliğinde ortaya çıkan görsele göre, Android 11 için açıklanan tarih 8 Eylül 2020. Böylece Google’ın kararlı sürüme geçmek için yalnızca 2 ayı kaldı.

8 Eylül’de piyasaya sürülecek olan Android 11 güncellemesini ilk olarak Google Pixel modellerinin alacağını belirtelim. Android 11 güncellemesi için yayımlanan final sürümünün ilk dağıtılacağı Pixel cihazları şu şekilde: Pixel 2Pixel 3Pixel 3a, ve Pixel 4.

İlerleyen günlerde Android tabanlı diğer akıllı telefonlar da bu güncellemeyi alacak. Bunun dışında 8 Eylül ibaresinin değişebileceğini hatırlatalım. Zira bu yıl COVID-19 salgını yüzünden birçok etkinliğin ve tarihin ertelendiğini gördük.

Google’ın akıllı ev ürünleri için hazırladığı yazılımlardan sorumlu olan Michele Turner, Google’ın 8 Eylül 2020 tarihinde her yerde tanıtım yapacağını söyledi. Özellikle erişilebilirlik konusunda kolaylıklar sağlayan bu yazılımın neler yapabileceğini hep birlikte göreceğiz.

Kaynak: Shiftdelete

Whatsapp İletişim