Donanım Teknoloji Haberleri

Android Nougat; Ağustos’ta, Manuel Kamera İle Geliyor!

Andorid Nougat’ın çıkış tarihi ile birlikte birkaç özelliği ortaya çıktı. Gelen haberlere göre Android Nougat 7.0 çok yakın bir süre sonra çıkabilir!

Hangi ismi alacağı büyük merakla beklenen Android’in yeni sürümü 7.0 Nougat, sızıntıların en doğru kaynağı Android Police’nin raporuna göre bu ay yani Ağustos ayı piyasaya sürülecek! Bu arada inci sözlüğün başlatmış olduğuAndroid Namık kampanyasının başarılı olamaması sonucu Android Nougatolarak kullanacak olduğumuz yeni sürüm ile ilgili başka sızıntılar da var.

Andorid Nougat, Manuel Kamerası Özelliği İle Birlikte Ağustos Ayı İçerisinde Çıkabilir!

andorid-nougat-cikis-tarihi-kamera-ozellik

Akıllı telefon fotoğrafçılığı akımını benimseyenlere müjde gibi gelen habere göre; Android Nougat’la birlikte geri dönecek olan Google Kamera Uygulamasısayesinde iso ayarı ve pozlama değeri gibi ayarlara müdahalede bulunabileceğiz! Yani bu gelişme sayesinde telefon fotoğrafçılığı yapan kullanıcılar 3.parti uygulamalar kurmak zorunda kalmayacaklar. Fakat bu iyi haberlerin yanında bazı kullanıcıların üzüleceği bir kötü daha haberimiz var. Evan Blass’ın dediğine göreNougat, Sony Nexus 5 telefonlarda kullanılamayacak. Hemen kendi telefonlarını düşünenler; maalesef bunun dışında yeni Android sürümünün hangi telefonlarla uyumlu olacağına dair bir sızıntı bulunmuyor.

Sizce yeni Android Nougat telefonuyla fotoğraf çekmeye bayılanları mutlu edebilecek mi?

kaynak: technolat.com

Whatsapp İletişim