Teknoloji Haberleri

Apple iPhone 7 Kulaklık Girişine Çözüm Bulundu

Apple‘ın yıl sonuna doğru tanıtmayı planladığı iPhone 7 serisinden kulaklık girişini çıkarıyor yani iPhone 7 serisinde kulaklık girişi olmayacak,Kulaklık girişinin kaldırılması aksesuarlara gereksinimi artıracağından belki birçok kullanıcının hoşuna gitmeyecek. Ancak daha hafif, daha ince, daha uzun şarj süresi olan ve belki de su geçirmez bir iPhone, bu sayede gerçeğe dönüşecek.

İphone 7 de ses ihtiyacı nasıl sağlanacak?

Apple iPhone 7 için ses ihtiyacı ise Lightning portu ya da Bluetooth aracılığıyla sağlanacak. Fakat hangisi olursa  olsun iPhone 7’de eski kulaklıkların hiçbirini kullanmayacağız. Ancak Çinlilerin bu noktada geliştirdiği bazı aksesuarlar kullanıcıların işini kolaylaştıracaktır.
apple-tama-2

 

 

 

 

Computex 2016 etkinliğinde de sergilenen bir adaptör, iPhone 7’de kulaklık girişinin olmayışından kaynaklı sorunların önüne geçecektir. Çinli Tama Electric  tarafından geliştirilen ürünün bir ucunda Lightning portu, diğer ucunda ise 3.5 mm kulaklık girişi yer alıyor.

 

apple-tama

 

 

 

 

Adaptör üzerinde ek olarak üç adet kontrol butonu yer alıyor. Hatta başka bir ürünün üzerinde USB Type-C girişi de yer alıyor. Söz konusu giriş üzerinden iPhone 7’yi şarj etmek mümkün olacak.

 

Whatsapp İletişim