Adana Sosyal Medya Teknoloji Haberleri

Artık Amerika ve Çin’in Arasındaki Görüşmeler Uzaydan Sağlanacak

Amerika ve Çin’in ortak çalışmalarıyla hayata geçirilen bir sistem sayesinde iki ülke arasında yapılacak olan gizli veya acil görüşmeler uzaydan sağlanacak.

Dünyanın en güçlü 3 ülkesinin arasında yer alan Amerika ve Çin (üçüncü ülke Rusya) aralarında yapılan özel görüşmelerin koruma altına alınabilmesi için yüksek güvenlikli bağlantı kullanmaya karar verdiler. İki ülkenin başkentleri olan Beijing ve Washinton’a  konumlandıran bir sistem ile birlikte ülkelerin başkanları veya üst düzey yetkilileri, sahip oldukları ortak bir uydu hattı üzerinden iletişim kuracaklar. Bu uydu hattı, yapımına seneler önce başlanan bir projenin tamamlanmasıyla birlikte bugünlerde aktif olarak kullanılmaya başlandı.

Amerika ve Çin arasında olan bu uydu bağlantısı sadece özel konuşmalarda değil, aynı zamanda acil durumlarda da kullanılabilecek. Dünya yörüngesinde konumlandırılmış olan bir uydu tarafından kontrol edilen iletişim ağı sayesinde dünyanın en büyük ülkelerinden olan Amerika ve Çin, savaş veya benzeri durumlarda da başka kimsenin haberi veya gözetlemesi olmaksızın iletişimde olabilecekler. Bu da iki ülke arasında uzun senelerdir esen soğuk rüzgarların dindiği, Çin’in ittifağı olan Rusya ile Amerika’nın bazı yakınlaşmalar yaşayabileceğini gösterebilir ancak şimdilik bunu söylemek için oldukça erken.

Kaynak: webtekno.com

Whatsapp İletişim