Teknoloji Haberleri

Samsung, Sanal Gerçeklik Gözlüğü Gear VR’ı Türkiye’de Satışa Çıkardı

Samsung, son Galaxy cihazlarıyla uyumlu olan ikinci nesil sanal gerçeklik gözlüğü Galaxy Gear VR’ı ülkemizde satışa sundu.

Galaxy S6, S6 Edge, S6 Edge Plus ve Galaxy Note 5 modelleriyle uyumlu olarak çalışan Galaxy Gear VR, ikinci nesil olarak satışa sunuldu. İlk nesle ait Gear VR, Galaxy Note 4 için geliştirilmişti.

Ön kapağını çıkarıp uyumlu Galaxy telefon modellerini yerleştirerek kullanabildiğiniz sanal gerçeklik cihazında dokunmatik panel, ses ayarı, yakınlaştırma tekerleği, buğu oluşmasını engelleyen fan ve ışık sensörü bulunuyor. Harici bir microUSB ile akıllı telefonunuzu şarj edebiliyorsunuz.

Galaxy Gear VR’a uyumlu olması için Herobound: First Steps, Temple Run VR, Ikarus gibi oyunların yanı sıra Netflix, Oculus 360 Tours gibi oyunlar geliştirildi. Galaxy Note 4’e göre alternatifi daha bol oyun ve uygulamaların destek gördüğü yeni nesil Gear VR’ın eksik kalan yanı ise ilk nesilde olduğu gibi harici kart desteğinin bulunmaması.

Geçtiğimiz haftalarda ABD’de ön siparişe sunulan cihazın yakın bir zamanda Avrupa’da satışa sunulması bekleniyordu. Dün akşam itibariyle aralarında ülkemizin de bulunduğu bazı ülkelerde satışa sunulmaya başlandı. 599 TL etiket fiyatıyla birçok mağazada satışına başlanan cihazla ilgili yayınlanan son reklam videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz

Kaynak:  webtekno.com

Whatsapp İletişim