Manşet Sosyal Medya

Facebook Messenger Para Gönderme Özelliği ile Güncelleniyor

Facebook Messenger Para Gönderme

Sosyal medya devi Facebook,mesajlaşma uygulaması Messenger üstünden para gönderip alma özelliğini resmi olarak duyurdu.

Gelen özellikle birlikte artık Facebook Messenger uygulaması üstünden arkadaşlarınıza anlık olarak para gönderebilmeniz mümkün olacak.

Sosyal medya sitesi Facebook, dün akşam itibariyle Facebook Messenger uygulamasını kullanan bir kısım kullanıcının mesajlaşırken doğrudan para transferi yapmaya başlayacağını, yakın gelecekte ise bu özelliğin herkese açılacağını açıkladı.Ücretsiz olarak yapılabilecek para gönderme özelliğinin önümüzdeki aylarda ABD’de aktif hale gelmesi bekleniyor.

Facebook Messenger Para Gönderme uygulamasının kullanımı oldukça basit.Sistemi kullanmak için sohbet penceresinde yeni çıkan $ işaretine basmak, çıkan ekranda para miktarını girmek ve sağ üst köşedeki Öde tuşuna basmak yeterli oluyor. İşlemi ilk kez yaparken bir de kart bilgisi girmek gerekiyor. Facebook Messenger şu anda ABD’deki bankalara bağlı olan Visa ve MasterCard banka kartlarını kabul ediyor.Bu uygulamanın bilgisayarların yanı sıra Apple ve Android akıllı telefonlarda da kullanılabileceği belirtildi.Ayrıca Facebook Messenger’dan para gönderirken iOS cihazı kullanıyorsanız,Touch ID özelliğini kullanabileceksiniz.

Facebook Messenger ürünün başına gelen eksi PayPal Başkanı David Marcus‘un bu hamlesinin zaten beklendiği gibi daha önceki sızıntılardan dolayı biliniyordu.Şirket sistemin, PayPal gibi üçüncü parti seçeneklere gerek olmadan, direkt kendi sistemi üzerinden para transferi yapmasını sağlıyor.

Güvenlik konusunda da her para gönderdiğinizde sorulması için bir şifre belirleyebiliyorsunuz. Ek olarak iPhone 5S üzeri bir iOS cihaza sahipseniz de Touch ID desteğiyle parmak izinizi okutarak ödeme işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz.

Whatsapp İletişim