Manşet Teknoloji Haberleri

İşte Yeni ChromeBook Pixel !

chromebook pixel
Google, kendi masaüstü işletim sistemi Chrome OS’un kullanıldığı,Chromebook Pixel adlı notebook modelinin yenisini piyasaya sürüyor. İşte yeni Chromebook Pixel hakkında paylaşılan özellikler.

Google geçtiğimiz yıllarda önce masaüstü işletim sistemi Chrome OS‘u geliştirmişti.Google Chrome OS Linux-tabanlı, açık kaynak, web uygulamaları ile çalışan bir işletim sistemidir.7 Temmuz 2009 tarihinde duyurulan Chrome OS, 15 Haziran 2011 tarihinde Chromebook ile piyasaya çıkmıştı.Ancak Chrome OS’u çalıştırmak ve yüklemek için indirmeye sunulmuyor. Bunun yerine, sadece Google ortakları tarafından yayımlanan donanımlarda kurulu olarak geliyor.

Kullanıcı arayüzü Chrome tarayıcıda olduğu gibi minimalist bir yapıda. Cihazdaki tek uygulama bir ortam oynatıcı içeren bir tarayıcı olacak, Google Chrome OS vaktinin çoğunu internette geçiren kullanıcılar için tasarlanıyor.Google’ın Chrome OS’de göz önüne aldığı 3 nokta var. Hız, basitlik ve güvenlik.

chromebook-pixel

Chrome OS ile çalışan ve Chromebook adı verilen dizüstü bilgisayarlarda program yüklemeye gerek yok. Chrome OS’deki tüm uygulamalar web uygulaması ve zaten işletim sistemi de sadece özelleştirilmiş bir web tarayıcı.Uygulamaları masaüstüne sabitleyemiyorsunuz. Bunun yerine en çok kullandığınız uygulamaları görev çubuğuna sabitleyebiliyorsunuz. Pencelereri yan yana görüntülemeniz de mümkün.Eğer bilgisayarınızı kaybederseniz tek yapmanız gereken yeni bir bilgisayar satın alıp, internet üzerindeki verilerinizle kaldığınız yerden devam etmek olacak.

Chromebook Pixel‘i güncelleyen şirket, cihazda pil ömrü ve hızlı şarj süresi gibi yenilikleri ön plana çıkarıyor.12 saat pil ömrü sunan cihazı sadece 15 dakika şarj etmek 2 saatlik kullanım süresi sunuyor.

2560×1700 piksel çözünürlüğünde 12.85 inç dokunmatik ekrana sahip cihazda 2.2 GHz Core i5 ve 2.4 GHz Core i7 işlemciler yer alıyor.8 GB / 16 GB belleğe sahip yeni Chromebook Pixel, 32 GB ve 64 GB dahili depolama alanı ile geliyor. 720p kamera, SD kart girişi, arka aydınlatmalı klavye de yeni cihazın özellikleri arasında.15.3mm kalınlığında ve 1.5 kg ağırlığında olan yeni Chromebook Pixel’in  Bluetooth ve 2×2 Wi-Fi 802.11ac standartları  kablosuz bağlantı özelliklerini oluşturuyor.

chromebook pixel

Chromebook Pixel’de diğer girişlere de yer veriliyor. Bunlar; iki adet USB 3.0 girişi, SD kart yuvası ve kulaklık ve mikrofon. Kullanıcılar HDMI veya DisplayPort girişlerini USB Type-C üzerinden kullanabilecek.

Core i5 işlemcili, 8GB RAM ve 32GB dahili depolamaya sahip model 999$’dan Core i7 işlemci, 16GB RAM ve 64GB depolamaya sahip sürüm ise 1.299$’dan satışa sunuluyor.

Whatsapp İletişim