Teknoloji Haberleri

Gerçek 3D Touch’lı Nokia McLaren İncelendi!

Nokia’nın Microsoft tarafından satın alınması üzerine iptal edilen modellerden birisi olan Nokia McLaren, ilk gerçek 3D Touch Özelliğiyle birlikte incelendi.

Nokia’nın 2013 yılında Microsoft tarafından satın alınmasıyla birlikte birçok model rafa kaldırılmıştı. Bunlardan bir tanesi de McLaren kod adlı ilk gerçek 3D Touch özelliğine sahip akıllı telefon. Windows Central tarafında ele geçirilen prototip Nokia McLaren, tüm detaylarıyla incelenmiş.

Nokia McLaren Teknik Özellikleri

Windows Phone 8.1 işletim sistemini kullanan Nokia McLaren, 5.5 inç büyüklüğünde Full HD bir ekrana sahip. Snapdragon 800 işlemci kullanılan modelin 2 GB RAM’i ve arttırılabilir 32 GB dahili depolama alanı mevcut.

Lumia 1020 modelindekine benzer bir kameranın yer aldığı Nokia McLaren’de 20 Megapiksellik OIS ve çift LED flaş destekli PureView ZEISS kamera mevcut. Ön kamera ise 2 Megapiksel.

Bataryasının boyutu bilinmeyen Nokia McLaren, metal gövdesine ek olarak plastik bir de anten bölgesine sahip.

16-07/22/nokia-mclaren-2.jpg

Gerçek 3D Touch!

Nokia McLaren modeli eğer hayata geçebilseydi en büyük özelliği ise gerçek 3D Touch olacaktı. Apple’da gördüğümüz basınca duyarlı ekranın aksine Nokia McLaren ile üç boyutlu olarak ekrana dokunmadan uygulamaları yönetmek mümkün olacaktı.

Birçok ayarla birlikte bu deneyimi kişiselleştirmenize de olanak sağlayan Nokia McLaren ayrıca dikey ve yatay mod kullanımını da telefonunuzu tutuş şeklini gerçek 3D Touch sayesinde anlıyor ve ekranı ona göre döndürüyor ya da döndürmüyor.

kaynak: shiftdelete.net

Whatsapp İletişim