Genel

Google Kendi Telefonunu Yaparsa Nasıl Bir Cihaz Yapar?

Nexus’tan öte, bambaşka bir telefon yapmak için kolları sıvadığı iddia edilen Google’ın, şimdi de nasıl bir telefon yapabileceği tartışılıyor.

Aslında durum bu kadar basit değil. Google Android pazarına üzerinde kendi adının bulunduğu bir cihazla girmek için yanıp tutuşuyordur mutlaka. Sonuçta kendisi pazarı kısa zamanda ele geçirebilecek karizması olan bir marka. Google yetkilileri hafta başından beridir “Google kendi telefonunu sene sonuna kadar yapacak” dedikoduları hakkında her hangi bir yorumda bulunmadılar. Sonuç olarak 2016 yılı için devam eden bir Nexus programı olmasından dolayı söyleyecekleri her kelimenin bu programı bozabileceğini düşünmüş olmalılar.

Google şu anda ortaya çıkıp “Evet, bir telefon yapıyoruz” derse Nexus programını son derece tehlikeye atmış olacak. Bu yüzden Nexus 2016 çıkana kadar Google üretici ortakları LG, Huawei ve HTC için böyle bir riski göze almayacaktır. Öte yandan Google CEO’su Sundar Pichai bu konuyla ilgili üstü kapalı bir sorunun tuzağına düşmemiş ve ağzından böyle bir olasılığı onaylayan bir kelime çıkmamıştı.

Dedikodunun gerçek mi yoksa hayal ürünümü olduğunu kanıtlayacak hiçbir referans yok. Bu yüzden Google’ın nasıl bir telefon çıkaracağını tartışmak da son derece hayalperest bir davranıştan öteye gitmeyecektir.

Kaynak:tamindir.com

Whatsapp İletişim