Genel Manşet Teknoloji Haberleri

Windows 10’da En Çok Kullanılan Tarayıcı Belli Oldu

 

Microsoft Windows 10 kullanıcıları arasında bir anket düzenledi. Bu anket, Windows 10 işletim sistemi kullanıcılarının en çok tercih ettikleri web tarayıcının hangisi olduğunu da ortaya çıkardı.

Geçen hafta yine Microsoft’un yaptığı bir test, tarayıcıların hızları ve dizüstü bilgisayarlarda ne kadarbatarya harcadıklarını ortaya çıkarmıştı.Batarya Testinde Chrome Yine Hayal Kırıklığına Uğrattı başlığı altında bu testin sonuçlarını sizlerle paylaşmıştık.

Windows 10’da En Çok Kullanılan Tarayıcı Belli Oldu

Microsoft Edge ve Opera tarayıcılar ne kadar az batarya tükettikleri ile övüne dursunlar, yapılan son anket Windows 10 kullanıcılarının Chrome tarayıcıdan vazgeçemediklerini ortaya çıkardı. 2 bin 100 kişi ile yapılan ankete göre Windows 10 kullanıcılarının yüzde 67’si Chrome tarayıcıdan vazgeçmedi. Microsoft Edge tarayıcı kullanan Windows 10 işletim sistemi sahiplerinin oranı ise yüzde 17 olarak saptandı. Mozilla Firefox kullanıcı oranı ise yüzde 11 seviyesinde kaldı. Opera, Vivaldi gibi alternatif tarayıcılar kullananların oranı ise yüzde 3’ten daha düşük.

Kaynak:tamindir.com

Whatsapp İletişim