Teknoloji Haberleri

HTC Nexus Sailfish Özellikleri Belli Oldu

Google – HTC işbirliğinde geliştirilen Nexus akıllı telefonlardan bu defa Sailfish kod adlı modele ait özellikler belli oldu. HTC Nexus akıllı telefonun özellikleri neler?

Bu yılki Nexus akıllı telefonlarda HTC markasını göreceğimiz birçok kaynak tarafından doğrulandı. Marlin ve Sailfish kod adlı telefonların eylül ayında tanıtılması beklenirken, cihazlar hakkında önemli gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Marlin kod adlı telefona ait ilk görüntü gelmiş ve telefonun teknik özellikleri büyük ölçüde netlik kazanmıştı.

Mobil dünyasının güvenilir bilgi kaynaklarından Evan Blass (@evleaks) bu defa Sailfish kod adlı telefona ait önemli bilgiler aktardı. Sailfish kod adlıHTC Nexus akıllı telefonun ROM dökümünü yayınlayan kaynak, neredeyse tüm teknik özellikleri gün yüzüne çıkarmış durumda.

16-07/25/htc-nexus.jpg

İlk olarak telefonda Full HD çözünürlüklü ekran yer alacak. LCD tabanlı ekranda ppi değeri 440 olarak belirlenirken, bu değer telefonun 5 inçekrana sahip olacağını gösteriyor.

Snapdragon 820 işlemcisinden güç alacak HTC Nexus telefonun bellek birimi ise 4GB RAM ve 32GB dahili depolama şeklince olacak. 12 megapiksel arka kamera,  8 megapiksel ön kameranın eşlik edeceği telefonda ayrıca parmak izi tarayıcısı yer alacak.

kaynak: shiftdelete.net

Whatsapp İletişim