Teknoloji Haberleri

iPad Pro 2’nin ilk detayları ortaya çıkmaya başladı

12,9 inçlik iPad Pro’nun piyasaya sürülmesinin ardından yaklaşık 1 yıl geçti ve yeni nesil iPad Pro’nun ayak sesleri duyulmaya başladı. iPad Pro 2 ile ilgili gelen ilk bilgiler, cihazla ilgili çok fazla detay içermese de heyecan yaratmayı başarıyor. 

ipadpro2

Hemen yukarıdan görebileceğiniz cihazın model numarası MH1C2CD/F olarak görülüyor. Bu numara bu zamana kadar piyasaya sürülen hiçbir iPad’de kullanılmamış durumda. Bu da cihazın yeni iPad Pro olma ihtimalini güçlendiriyor. Cihazda sadece 12 GB depolama alanı olduğu görülüyor ve bu alanın testleri gerçekleştirme için ayrıldığı düşünülüyor. 12 GB‘lık bir iPad modeli olmadığından bu cihazın bir prototip olma ihtimali bulunuyor.

Net bilgiler açıklanmış olmasa da iPad Pro 2’nin hangi özelliklerle gelebileceğiyle ilgili bazı iddialar mevcut. Buna göre cihazın A10X işlemciden güç alması, daha gelişmiş bir kamerayla gelmesi ve 9,7 inçlik iPad Pro’da yer alan True Tone ekran özelliğini bünyesinde barındırması bekleniyor. Apple’ın üretimle ilgili güçlükleri aşması halinde yeni nesil iPad’de 3D Touch özelliğine de sahip olabileceği düşünülüyor. Cihazın ne zaman satışa sürüleceği gibi bilgiler ise şimdilik gizliliğini koruyor. Detayları öğrenmemiz için bir süre daha beklememiz gerekecek.

kaynak: log.com.tr

Whatsapp İletişim