Teknoloji Haberleri

Huawei’den Süper Hızlı Şarj Teknolojisi Geliyor

Huawei’den Süper Hızlı Şarj Teknolojisi Geliyor: Huawei’nin yıl sonunda tanıtmış olduğu SuperCharge isminden hatırlayacağımız hızlı şarj teknolojisi, kısa süre sonra gelecek. Marka başvuruları yapılmış ve çalışmalar devam ediyor.

Huawei’den Süper Hızlı Şarj Teknolojisi Geliyor: Batarya kullanım teknolojilerinde olmasa da, şarj teknolojilerinde önemli gelişmeler yaşanıyor ve pek çok farklı çözüm piyasada. Hali hazırda kendi hızlı şarj çözümünü telefonlarında kullanan Huawei, çok daha gelişmiş bir versiyonu hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Batarya olarak önemli gelişmeler elde etmese bile, şarj teknolojisinde büyük gelişmeler ve çözümler piyasaya da yer alıyor.Hazır bir şekilde hızlı şarj teknolojisini kendi cihazlarında kullanıyor. Ancak çok daha gelişmiş bir hızlı şarj teknolojisini hayata geçirecek olan Huawei çalışmaları hızlandırarak kısa sürede tanıtmak istiyor.

Geçtiğimiz yıl sonu tanıtılan teknoloji eski bataryalara göre 10 kat daha hızlı şarj sunuyordu. Şirketin yapmış olduğu test sonuçlarında, 3000mAh kapasiteli bir bataryanın yüzde 48‘i sadece 5 dakika içerisinde doluyordu. Test yapıldığı zaman tanıtılmış olan teknoloji artık daha fazla geliştirilerek tam sürüme ulaştı diyebiliriz.

Huawei diğer şirketlere göre kendine özel farklı bir teknik kullanıyor. Aslında Anot kısmında yer alan grafit moleküllerine heteroatomlar’ı ekleyerek lityumu tutup ayrıca karbon yapısını da aktarmada katalizör olarak kullanmayı tercih ediyor. AyrıcaHeteroatom kısaca nitrojen ve sülfür yapılarında karbon ve hidrojen olmayan atomlarda kullanılıyor.

Süper hızlı şarj teknolojisi olarak adlandırılan sistemin akıllı telefonlarda olması için bataryanın özel olarak yenilenmesi ve geliştirmesi gerekli. Eski bataryaların yani standart lityum-ipn bataryalarının bu teknolojiyi kullanması şu anlık mümkün değil. Ayrıca özel bir şarj makinesi de gerekiyor.

kaynak: cepkolik.com

Whatsapp İletişim