Teknoloji Haberleri

iOS Beta Katılımcılarına Kötü Sürpriz!

Apple tarafından kullanıcılara sunulan iOS işletim sisteminin son versiyonu 10 olurken iOS 10 işletim sistemi beta olarak kayıtlı kullanıcıların kullanımına sunuldu. Konu ile ilgili gelen son bilgiler ise oldukça vahim. Yeni işletim sistemini telefonlarda kullanmak isteyen kişilerin kısa bir süre sonra Apple ID’lerine erişemediği açıklanırken binlerce kişiyi etkileyen bu durumun nasıl sonuçlanacağı merak edilmeye başlandı.

Yeni işletim sisteminde benzer bir problemin daha olduğu ve kullanıcıların parola sıfırlama sayfasına yönlendirilerek parola sıfırlamaya zorlandığı açıklanırken parola sıfırlama sonrasında kullanıcıların daha farklı sorunlar yaşadığı da görüldü. Parola sıfırlama alanların çalışmaması, kişilerin parola açısından sorun yaşamasına yol açarken kişiler tüm bu sorunların ardından ise hesaplarına giriş yapamadı.

Apple’dan Hamle Bekleniyor

Konuyla ilgili yaşanan sorunların ardından Apple için bildirimler yapılırken mühendislerin bu konu üzerinde çalıştığı ve önümüzdeki günlerde sorunun giderileceği de gelen bilgiler arasında yer alıyor. Buna karşın Beta sürümünü kullanan pek çok kişinin böyle bir sorunla karşılaşması, Apple adına beta sürümünde de olsa tepki çeken noktalardan birisi oldu. Konu ile ilgili önümüzdeki günlerde Apple tarafından kesin bir çözüm sunulması beklenirken bu konuda yeni bir güncellemenin yayınlanması ve sorunların giderilmesi de isteniyor.

kaynak:veteknoloji.net

Whatsapp İletişim